Materiały kwantowe w prostej odsłonie – wykład prof. Weiwei Xie z Uniwersytetu Rutgersa | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2021-12-09

Materiały kwantowe w prostej odsłonie – wykład prof. Weiwei Xie z Uniwersytetu Rutgersa

Profesor Weiwei Xie
Profesor Weiwei Xie, laureatka wielu nagród i wyróżnień, nazywana „liderem w projektowaniu i odkrywaniu materiałów kwantowych na Uniwersytecie Stanowym Luizjany”, obecnie wykładowca Rutgers School of Arts and Sciences, poprowadzi zdalny wykład dla studentów pt. „Materiały kwantowe w prostej odsłonie”. Wykład dedykowany jest przede wszystkim studentom WFTiMS, ale organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych tematem.

Profesor Xie uzyskała licencjat z Chemii na Uniwersytecie Nankai (Tianjin, Chiny, 2010). Następnie przeniosła się na Uniwersytet Stanu Iowa, na którym ukończyła studia doktoranckie (2014). Dalsze badania naukowe prowadziła jako stypendystka Uniwersytetu Princeton. Zaraz po tym rozpoczęła pracę jako adiunkt na Wydziale Chemii na Uniwersytecie Stanowym Luizjany. Aktualnie prof. Weiwei Xie jest zatrudniona na stanowisku adiunkta na Wydziale Chemii i Biologii Chemicznej Uniwersytetu Rutgersa. Prof. Xie jest młodym, pełnym entuzjazmu, inspirującym naukowcem. Na liście zdobytych przez nią nagród znajdują się Beckman Young Investigator (2018), NSF Career Awardee (2020), Rainmaker Emerging Scholar for Research and Creative Activity (LSU, 2020), a to tylko niektóre z jej niesamowitych osiągnięć.

Prof. Xie wprowadzi słuchaczy w tematykę materiałów kwantowych. Na zajęciach zatytułowanych „Chemistry Perspectives to Novel Quantum Materials” przedstawione zostaną podstawowe własności tych interesujących materiałów – ich struktury elektronowe i krystaliczne, związane z nimi zjawiska fizyczne oraz wiązania chemiczne.

Kiedy? 

Wtorek, 14 grudnia, godz. 15.00-17.00

Gdzie? 

Wykład odbędzie się na platformie ZOOM

Dołącz do wykładu 

Identyfikator spotkania: 998 7627 9050

Kod: 5eAN5E


Zajęcia Profesor Weiwei Xie zostaną sfinansowane z projektu POWER 3.5 „Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Gdańskiej”.

288 wyświetleń