Odkrywanie nowych materiałów – wykład online poprowadzi prof. Robert Cava z Princeton | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2021-12-01

Odkrywanie nowych materiałów – wykład online poprowadzi prof. Robert Cava z Princeton

Prof. Robert Cava
Prof. Robert Joseph Cava poprowadzi kolejny wykład online – Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej zaprasza do udziału wszystkich zainteresowanych 2 grudnia o godzinie 15.00.

Tym razem Profesor Cava zapozna słuchaczy z problematyką odkrywania nowych materiałów widzianą oczami chemika - Finding New Materials – a Chemical Perspective. Planowo zajęcia przeprowadzone zostaną dla studentów II stopnia Nanotechnologii i Inżynierii Materiałowej, ale będą w nich mogli uczestniczyć wszyscy studenci oraz pracownicy Politechniki Gdańskiej. Wykład dotyczył będzie nowych geometrycznie sfrustrowanych magnesów, kwantowych cieczy spinowych, związków złota oraz perowskitów o strukturze heksagonalnej. 

Profesor Robert J. Cava jest autorem niezliczonych artykułów naukowych opublikowanych w najlepszych czasopismach międzynarodowych, jak Nature Communications. Listę dziesięciu najnowszych publikacji profesora prezentujemy poniżej. Profesor Cava ukończył studia z zakresu Inżynierii Materiałowej na MIT, tam też obronił swoją pracę doktorską. Obecnie jest zatrudniony na Uniwersytecie Princeton. Kierowana przez niego grupa badawcza zajmuje się nowymi niemolekularnymi nieorganicznymi związkami stałymi o interesujących własnościach elektrycznych i magnetycznych.

Wykład odbędzie się w czwartek, 2 grudnia, 15:00. 

Dołącz do spotkania 

  • identyfikator spotkania (meeting ID): 984 7559 8966 
  • kod dostępu (passcode): 90Dri4

Środki finansowe na realizację niniejszego wystąpienia pochodzą z programu POWER 3.5 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Gdańskiej, dzięki któremu zarówno wydział, jak i uczelnia gościły już wielu znakomitych wykładowców. W najbliższym czasie WFTiMS odwiedzą wirtualnie m.in. prof. Tuson Park, z Uniwersytetu Sungkyunkwan, oraz prof. Weiwei Xie, z Uniwersytetu Rutgersa. Profesorowie Cava, Park i Xie zostali zaproszeni do udziału w programie przez prof. Tomasza Klimczuka, który od wielu lat aktywnie współpracuje naukowo z tymi naukowcami    

387 wyświetleń