Przetwarzanie i składowanie odpadów promieniotwórczych – wystawa na PG | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2021-12-21

Przetwarzanie i składowanie odpadów promieniotwórczych – wystawa na PG

Wystawa w holu przed biblioteką
Wystawę „Jak bezpiecznie przetwarzane i składowane są w Polsce odpady promieniotwórcze, czyli 60 lat funkcjonowania Krajowego Składowiska Odpadów Promieniotwórczych w Różanie” można oglądać do 6 stycznia w holu przed Biblioteką Główną Politechniki Gdańskiej.

W związku z 60. rocznicą powstania składowiska odpadów promieniotwórczych w Różanie, Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Promieniotwórczych we współpracy z Departamentem Energii Jądrowej Ministerstwa Klimatu i Środowiska przygotował wystawę składającą się z 18 tablic informacyjnych dotyczących gospodarowania odpadami promieniotwórczymi. Na tablicach znalazła się m.in. informacja o krajowym składowisku odpadów promieniotwórczych i jego ochronie radiologicznej, zastosowaniu izotopów promieniotwórczych, czy o odpadach promieniotwórczych w prawie.

Ekspozycję na PG można oglądać do 6 stycznia.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Promieniotwórczych.