Najlepsze licea i technika w Pomorskiem – jako pierwsi znamy zwycięzców | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-01-11

Najlepsze licea i technika w Pomorskiem – jako pierwsi znamy zwycięzców

Wręczenie zaproszenia dyrektorowi III LO w Gdyni
Na zdjęciu Wiesław Kosakowski, dyrektor III LO w Gdyni z zaproszeniem na galę Pomorskiego Rankingu Liceów Perspektywy 2022, Jan Górecki, przedstawiciel samorządu uczniowskiego oraz Jacek Bleja i Paweł Wiliński z SSPG. Fot. Wanda Stompór/PG 
III Liceum Ogólnokształcące w Gdyni oraz Technikum w Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku to zwycięzcy Pomorskiego Rankingu Liceów i Techników 2022 Fundacji „Perspektywy". Politechnika Gdańska jako partner organizatora rankingu, ma zaszczyt jako pierwsza podać, które szkoły średnie w województwie zajęły najwyższe miejsca w zestawieniu. 

W tegorocznym zestawieniu liderem wśród najlepszych liceów po raz kolejny raz zostało III LO im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni. O miejscu szkoły decydowały: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych, oraz sukcesy w olimpiadach. Po raz kolejny w tej kategorii uwzględnione zostały osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych. II miejsce na podium przypadło V Liceum Ogólnokształcącemu im. Stefana Żeromskiego w Gdańsku, natomiast na trzeciej pozycji znalazło się Gdańskie Liceum Autonomiczne.

Na miejscu pierwszym wśród szkół zawodowych znalazło się Technikum w Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku. W zestawieniu liczyły się sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego. Drugie miejsce zajęło Technikum Informatyczne im. Macieja Płażyńskiego w Pucku, a na trzecim miejscu znalazło się Technikum nr 4 im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku.

Ogólnopolska gala Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2022 odbyła się online w dniu 12 stycznia o godz.12.00 na stronie www.perspektywy.pl. Na portalach: licea.perspektywy.pl i technika.perspektywy.pl opublikowane zostały pełne zestawiania rankingowe – ogólnopolskie i wojewódzkie.

W przeddzień opublikowania pełnego zestawienia rankingu, z inicjatywy Działu Promocji PG, przedstawiciele Samorządu Studentów Politechniki Gdańskiej odwiedzili trzy najlepsze licea i technika, spotykając się z dyrekcją i uczniami. Szkoły otrzymały zaproszenia na marcową galę pomorskiego rankingu Perspektywy, która po raz czwarty odbędzie się na Politechnice Gdańskiej już 21 marca podczas Dni Otwartych Politechniki Gdańskiej.

21-22 marca 2022 – Dni Otwarte na Politechnice Gdańskiej

Już dziś Politechnika Gdańska zaprasza uczniów szkół średnich, nauczycieli, dyrekcję do wzięcia udziału w Dniach Otwartych. Tegoroczne spotkanie zostało zaplanowane w formie zarówno stacjonarnej, jak i wirtualnej. Jednak ze względu na pandemię szczegółowy program wydarzenia będzie dostępny od 1 marca na stronie internetowej: wirtualna.pg.edu.pl.

1099 wyświetleń