Spotkanie władz uczelni z nowym zarządem SSPG | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-01-18

Spotkanie władz uczelni z nowym zarządem SSPG

Spotkanie władz uczelni z przedstawicielami SSPG
Na zdj. studenci z zarządu SSPG z władzami uczelni (od prawej: prof. Marek Dzida, prorektor ds. kształcenia; prof. Janusz Nieznański, prorektor ds. internacjonalizacji i innowacji; Mariusz Miler, kanclerz PG; prof. Krzysztof Wilde, rektor PG; prof. Dariusz Mikielewicz, prorektor ds. organizacji i rozwoju. Fot. Krzysztof Krzempek / Politechnika Gdańska
Rektor, prorektorzy i kanclerz spotkali się z członkami zarządu Samorządu Studentów Politechniki Gdańskiej 65. kadencji. Podczas spotkania w Sali Senatu PG rozmawiano m.in. o przyszłych działaniach i kierunkach rozwoju uczelni i samorządu.

Pozycja naszej uczelni już teraz jest mocna, ale żebyśmy mogli dalej się rozwijać, potrzebny jest nam sprawny i skuteczny samorząd studentów – mówił podczas spotkania prof. Krzysztof Wilde, rektor PG. – Gratuluję wam, że zostaliście wybrani do tego zadania przez społeczność studencką PG i bardzo się cieszę, że podjęliście to wyzwanie. Życzę wam satysfakcji, zadowolenia i zdrowia – dodał.

Rektor rozmawiał ze studentami m.in. o poprawie pozycji Politechniki Gdańskiej na tle innych uczelni dzięki pozyskaniu statusu uczelni badawczej, przyciąganiu na uczelnię najlepszych studentów oraz zatrzymywaniu ich na PG, o potrzebie tworzenia silnych grup badawczych z udziałem studentów i doktorantów, które mogą być konkurencyjne na świecie, a także o szansach jakie może stworzyć federacyjny Uniwersytet Fahrenheita.

Jakub Persjanow, przewodniczący SSPG, przedstawił władzom uczelni plan działań samorządu tej kadencji. Mówił m.in. o Tygodniu Zdrowia Psychicznego, czyli tegorocznej odsłonie inicjatywy studenckiej i innych formach wsparcia psychologicznego dla studentów, o planach wydarzeń związanych z jubileuszem 65-lecia Parlamentu Studentów PG, działaniach związanych z rozwojem kultury studenckiej w kontekście pandemii, ewaluacji działalności samorządu w celu stworzenia bazy informacji dla kolejnych kadencji SSPG, a także o planach zacieśnienia współpracy studentów i doktorantów oraz wsparciu merytorycznym i finansowym kół naukowych.

Podczas spotkania przedstawiciele nowego zarządu SSPG podkreślali również, że jego działania w tej kadencji będą prowadzone otwarcie i przejrzyście, wychodząc naprzeciw bieżącym problemom i wyzwaniom studentek i studentów PG. Wiktoria Dudek, zastępczyni przewodniczącego SSPG ds. internacjonalizacji, dodała również, że regulamin samorządu jest w trakcie tłumaczenia na język angielski (podobnie jak treści w ramach wydarzenia Tydzień Zdrowia Psychicznego), a także o planach dot. komisji ds. internacjonalizacji, która miałaby zostać pierwszą strukturą w ramach samorządu prowadzoną w języku angielskim.

Zarząd SSPG

• Jakub Persjanow (WFTiMS), przewodniczący
  • Agnieszka Skotnicka (WFTiMS), zastępczyni ds. finansowo-gospodarczych
  • Roksana Gostomska (WFTiMS), zastępczyni ds. ewaluacji i rozwoju
  • Jacek Bleja (WETI) zastępca ds. rozwoju struktury informatycznej
  • Dominika Narloch (WILiŚ), zastępczyni ds. mediów i promocji
  • Wiktoria Dudek (WArch), zastępczyni ds. internacjonalizacji
  • Natalia Dynderz (WZiE), zastępczyni ds. dydaktycznych i jakości kształcenia
  • Piotr Żuliński (WETI), zastępca ds. socjalnych
  • Kacper Kulikowski (WZIE), zastępca ds. kultury i sportu
  • Jakub Miller (WZiE), zastępca ds. przedsiębiorczości
  • Iga Adamek (WChem), pełnomocniczka ds. projektu Juwenalia
  • Paweł Wiliński (WEiA), zastępca pełnomocnika ds. projektu Juwenalia
  • Szymon Krawczuk (WIMiO), pełnomocnik ds. nauki
  • Dorota Nagórska (WILiŚ), rzecznik praw studenta
  • Anna Suchecka (WETI), pełnomocniczka ds. projektu Adapciak.

Nowy skład zarządu SSPG 65. Kadencji został wybrany 11 grudnia 2021 r. na posiedzeniu Parlamentu Studentów Politechniki Gdańskiej.

Więcej o SSPG