Partnerska współpraca Politechniki Wrocławskiej i Gdańskiej | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-02-16

Partnerska współpraca Politechniki Wrocławskiej i Gdańskiej

Od lewej prof Arkadiiusz Wójsk i prof. Krzysztof Wilde podpisujący umowę
Fot. Krzysztof Krzempek/PG
Prof. Arkadiusz Wójs, rektor Politechniki Wrocławskiej oraz prof. Krzysztof Wilde, rektor Politechniki Gdańskiej podpisali porozumienie o partnerskiej współpracy obu uczelni w zakresie działalności naukowo-badawczej i dydaktycznej. Spotkanie odbyło się 15 lutego na PG.

– Jest mi niezmiernie miło gościć na naszej uczelni rektora Politechniki Wrocławskiej, uczelni która jest nam bardzo bliska – mówił na powitanie rektor Krzysztof Wilde. – Obraliśmy podobny kurs reform i zmian, mamy podobne plany rozwoju, a dzisiejsza umowa jest jednym z elementów zacieśniania naszego współdziałania.

Współpraca będzie obejmować m.in:

• wspólne opracowywanie projektów badawczo-rozwojowych i badawczo-wdrożeniowych
  • wzajemne udostępnianie infrastruktury badawczej
  • wspólne opracowywanie programów kształcenia
  • wzajemne udostępnienie bazy kursów dydaktycznych celem przygotowania i uruchomienia wspólnych kierunków kształcenia
  • realizację wymiany akademickiej

– Politechnika Gdańska jest dla naszej uczelni partnerem strategicznym, z żadną inną szkołą wyższą nie mamy takiej umowy o współpracy – podkreślał rektor Arkadiusz Wójs – Prowadzimy badania w uzupełniających się obszarach, w planach mamy wspólne kierunki studiów. Z wrocławskiej perspektywy Politechnika Gdańska jest takim tygrysem wśród uczelni, obecnie jedną z najlepszych nie tylko wśród wyższych szkół technicznych, ale wszystkich uczelni w kraju. Nie tylko nasze jednostki, ale również miasta w których się znajdują, są podobne, wielokulturowe, otwarte na różnorodność i zmiany. Dlatego zacieśnianie naszej współpracy to bardzo wartościowa inwestycja.

Politechnika Wrocławska istnieje od 1945 roku. Obecnie w swojej ofercie ma 60 kierunków na 13 wydziałach. We Wrocławiu i w trzech filiach uczelni – w Jeleniej Górze, Legnicy i Wałbrzychu studiuje prawie 23 tys. studentów na studiach I i II stopnia.