Rektor z wizytą na Wydziale Chemicznym | Politechnika Gdańska

Rektor z wizytą na Wydziale Chemicznym

Spotkanie na Wydziale Chemicznym
Spotkanie na Wydziale Chemicznym. Fot. Krzysztof Krzempek/PG
W czwartek 27 stycznia odbyło się spotkanie przedstawicieli Wydziału Chemicznego z prof. Krzysztofem Wilde, rektorem PG. W spotkaniu wzięły udział władze wydziału oraz kierownicy poszczególnych katedr.

– Wydział Chemiczny jest i zawsze był niezwykle aktywny naukowo, co bardzo mnie cieszy  mówił podczas spotkania prof. Krzysztof Wilde, rektor PG.  Dzisiejsze spotkanie ma posłużyć lepszemu poznaniu jego bieżących działań i potrzeb na przyszłość. Zamierzam wziąć udział w kolejnych tego rodzaju spotkaniach na innych wydziałach, tak żeby wspólnie działać na rzecz rozwoju całej naszej uczelni  dodał.

Gospodarz spotkania, prof. Agata Kot- Wasik, dziekan Wydziału Chemicznego, w krótkiej prezentacji podsumowała działalność naukowo-dydaktyczną wydziału w ostatnich latach. Omówiona została m.in. struktura zatrudnienia oraz osiągnięcia naukowe – publikacje i patenty, a także akredytacje.

Dziekan przedstawiła również dokonane w ostatnich latach inwestycje i zakres wymaganych prac remontowych w poszczególnych budynkach należących do WCh. Poprawa komunikacji wewnętrznej, rozwijanie relacji z otoczeniem gospodarczym, poprawa jakości infrastruktury, czy modyfikacja i uatrakcyjnienie oferty dydaktycznej to wybrane cele władz wydziału na najbliższe miesiące.

Spotkanie zakończyło się dyskusją dotyczącą planowanych działań i wyzwań stojących przed Wydziałem Chemicznym.