Studenci zaprezentują najlepsze projekty badawcze | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-02-21

Studenci zaprezentują najlepsze projekty badawcze

Projekty badawcze grafika z napisem
Nawodna jednostka bezzałogowa, prototyp systemu radiolokalizacyjnego, wykorzystanie algorytmów uczenia maszynowego do wykrywania raka, system wspomagający osoby niewidome, a może badanie właściwości entropii w układach splątanych? Który z ponad 70 studenckich projektów badawczych okaże się najlepszy dowiemy się 23 lutego podczas wręczenia nagród połączonej z prezentacją projektów na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki.

Podsumowanie pierwszej edycji przedmiotu Projekt badawczy na WETI, połączone z wręczeniem nagród autorom najlepszych prac oraz prezentacją nagrodzonych i wyróżnionych projektów, odbędzie się w środę, 23 lutego o godz. 10.00 w Audytorium 1 w budynku B WETI w ramach inauguracji studiów II stopnia na WETI. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w wydarzeniu stacjonarnie.

Zainteresowanych, którzy nie mogą zapoznać się z projektami w Audytorium, zapraszamy na transmisję online

W ramach pierwszej edycji przedmiotu Projekt badawczy, która jest kontynuacją przedmiotu Projekt grupowy na studiach II stopnia na WETI z sukcesem zrealizowano ponad 70 projektów. Celem przedmiotu jest przygotowanie studentów do przyszłej pracy w zespole badawczym, w tym nauczenie terminowego wywiązywania się ze zobowiązań wynikających z harmonogramu. Tematy projektów formułują dowolni klienci, w tym spoza PG, przy czym mogą to być projekty aplikacyjne oraz aplikacyjno-badawcze. Studenci weryfikują zadaną przez klienta hipotezę badawczą, co może wymagać wykonania produktu np. aplikacji, urządzenia oraz przeprowadzenia odpowiednich badań i analizy wyników. Następnie autorzy projektu przedstawiają raport w formie publikacji w języku angielskim lub – w przypadku projektów aplikacyjnych – w formie zgłoszenia patentowego.

Kilka projektów zrealizowanych przez studentów zakończyło się udaną publikacją w czasopismach i na konferencjach o zasięgu światowym