Współpraca PG z toruńskim X LO | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-02-17

Współpraca PG z toruńskim X LO

Umowę podpisali Michał Dąbkowski, dyrektor X LO w Toruniu oraz prof. Marek Dzida, prorektor ds. kształcenia PG
Umowę podpisali Michał Dąbkowski, dyrektor X LO w Toruniu oraz prof. Marek Dzida, prorektor ds. kształcenia PG. Fot. Krzysztof Krzempek / Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska zawarła porozumienie o współpracy w zakresie edukacji młodzieży z X Liceum Ogólnokształcącym im. prof. Stefana Banacha w Toruniu.

Umowa, którą w imieniu PG podpisał dr hab. inż. Marek Dzida, prof. PG, prorektor ds. kształcenia, a z ramienia X LO dyrektor Michał Dąbkowski, przewiduje m.in. współtworzenie, doradztwo, opiniowanie lub ewaluację programów edukacyjnych, innowacji i eksperymentów wdrażanych w X LO, a także dzielenie się doświadczeniem dydaktycznym pracowników PG z nauczycielami z toruńskiej szkoły.

W ramach współpracy X LO zyska możliwość konsultowania z PG wdrażanych programów nauczania matematyki, fizyki, chemii, informatyki, przedmiotów uzupełniających oraz innowacji pedagogicznych.

Uczniowie będą mogli m.in. uczestniczyć w wykładach otwartych i ćwiczeniach X LO prowadzonych przez nauczycieli akademickich na terenie uczelni, a także w imprezach edukacyjnych i kołach naukowych.

X Liceum Ogólnokształcące to placówka plasująca się w pierwszej dziesiątce szkół w województwie kujawsko-pomorskim według rankingu Fundacji Perspektywy 2022. Szkoła posiada bogate tradycje matematyczne (organizuje Wojewódzki Konkurs Matematyczny, w połowie klas matematyka nauczana jest na poziomie rozszerzonym).
 

326 wyświetleń