Komunikat ws. noszenia maseczek na terenie kampusu | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-03-29

Komunikat ws. noszenia maseczek na terenie kampusu

flaga PG
Opublikowane zostało zarządzenie rektora PG znoszące obowiązek zakrywania ust i nosa na terenie kampusu. Jednocześnie zachęca się członków społeczności akademickiej do dalszego korzystania z maseczek w trosce o zdrowie.

Zgodnie z zarządzeniem rektora Politechniki Gdańskiej nr 23/2022 studenci, doktoranci, uczestnicy studiów podyplomowych, osoby zatrudnione na uczelni oraz inne osoby prowadzące zajęcia nie mają już obowiązku zakrywania ust i nosa w ogólnodostępnych miejscach w budynkach PG.

Na terenie kampusu nadal można korzystać z punktów do dezynfekcji rąk i pomiaru temperatury.

Dodajmy, że minister zdrowia podjął decyzję o zniesieniu obowiązku noszenia maseczek od 28 marca br. Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 25 marca 2022 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii zakrywanie, przy pomocy maseczki, ust i nosa obowiązuje nadal w budynkach, w których prowadzona jest działalność lecznicza, oraz w aptekach.

Informacje i instrukcje dotyczące zasad postępowania w związku z Covid-19 znajdują się na stronie pg.edu.pl/koronawirus.

734 wyświetleń