Nowa sala sportowa PG w gmachu przy ul. Sobieskiego | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-03-10

Nowa sala sportowa PG w gmachu przy ul. Sobieskiego

prof. Krzysztof Wilde, rektor PG oraz Krzysztof Kaszuba, dyrektor CSA
Na zdjęciu prof. Krzysztof Wilde, rektor PG oraz Krzysztof Kaszuba, dyrektor CSA. Fot. Bartosz Bańka/PG  
Politechnika Gdańska zyskała nową przestrzeń sportową, z której będą korzystać zarówno studenci uczelni, jak również jej pracownicy i mieszkańcy Gdańska.

W środę 9 marca władze uczelni i Centrum Sportu Akademickiego PG otworzyły salę sportową, która jednocześnie jest pierwszą, zrewitalizowaną przestrzenią w zakupionym przez PG pod koniec ub. roku gmachu po dawnym Wydziale Chemii Uniwersytetu Gdańskiego przy ul. Sobieskiego 18.

W uroczystości otwarcia udział wzięli: prof. Krzysztof Wilde, rektor PG, prorektorzy: prof. PG Marek Dzida, prof. Sławomir Milewski i prof. Janusz Nieznański, Mariusz Miler, kanclerz PG, dziekani wydziałów, dyrektorzy uczelnianych centrów, a także gospodarze z Centrum Sportu Akademickiego PG.

Czas na sport!

Sala sportowa po przejęciu budynku od Uniwersytetu Gdańskiego przeszła generalny remont. Zmodernizowano wyposażenie hali, odnowiono ściany, parkiet i zaplecze administracyjno-biurowe. Całość wieńczą historyczne zdjęcia sportowców, które umieszczono na jednej ze ścian.

– Nasz kampus nieustannie powiększa się i rozwija, a ta nowa przestrzeń, z której korzystać będzie cała społeczność akademicka PG, jest tego świetnym przykładem – mówił podczas uroczystości prof. Krzysztof Wilde, rektor PG. – Chcemy wieloaspektowego rozwoju dla naszej uczelni: nie tylko na płaszczyźnie naukowej i dydaktycznej, ale również sportowej – dodał.

Po oficjalnej części rozegrano pokazowy mecz tenisa stołowego. Przez zebranymi zaprezentowali się zawodnicy sekcji tenisa stołowego: Adam Dosz, Sławomir Dosz, Wojciech Kowalski i Marcin Ściblak. Swoich sił w rywalizacji z reprezentantami sekcji spróbowali m.in.: prof. Krzysztof Wilde, prof. Janusz Nieznański i prof. Barbara Wikieł.

– Bardzo się cieszę, że tak szybko udało nam się wyremontować ten obiekt i dostosować go potrzeb Politechniki Gdańskiej – powiedział podczas otwarcia Krzysztof Kaszuba, dyrektor Centrum Sportu Akademickiego. – Już od tego semestru służyć on będzie naszym studentom, a wkrótce także pracownikom PG. Od początku tego semestru odbywają się tu zajęcia z wychowania fizycznego oraz treningi sekcji tenisa stołowego. Wierzę, że to dopiero początek tego, co ten obiekt będzie miał do zaoferowania – dodał.

Obecnie w sali sportowej odbywają się zajęcia dydaktyczne dla studentów Politechniki Gdańskiej oraz treningi sekcji tenisa stołowego, jednak już wkrótce powstanie oferta skierowana do pracowników Politechniki Gdańskiej. W wyznaczone dni będą mieli oni możliwość gry w tenisa stołowego, siatkówkę oraz koszykówkę - a co więcej, sala będzie mogła być również wynajmowana komercyjnie dla okolicznych mieszkańców. Więcej szczegółów wkrótce.

W przyszłości hala przy ulicy Sobieskiego ma stać się również Centrum Integracyjnym dla sportu osób z niepełnosprawnościami oraz zapleczem do rehabilitacji i odnowy biologicznej.

799 wyświetleń