Spotkanie przedstawicieli uczelni ze studentami z Ukrainy | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-03-03

Spotkanie przedstawicieli uczelni ze studentami z Ukrainy

Studenci PG pochodzący z Ukrainy w auli PG podczas spotkania z przedstawicielami uczelni
Prorektorzy, pracownicy Działu Międzynarodowej Współpracy Akademickiej oraz przewodniczący Samorządu Studentów Politechniki Gdańskiej spotkali się z grupą kilkudziesięciu studentów PG pochodzących z Ukrainy. Podczas spotkania studentów zapewniono o wsparciu ze strony całej społeczności akademickiej w związku z wojną w ich kraju oraz przekazano informacje m.in. o możliwościach uzyskania pomocy.

W spotkaniu uczestniczyli prof. Janusz Nieznański, prorektor ds. umiędzynarodowienia i innowacji, prof. Marek Dzida, prorektor ds. kształcenia, Anna Modrzejewska, kierownik DMWA, Julia Bobrowska z DMWA, która opiekuje się studentami z zagranicy oraz Jakub Persjanow, przewodniczący SSPG.

Prorektorzy zapewnili studentów pochodzących z Ukrainy o wsparciu ze strony społeczności akademickiej, a także poinformowali m.in. o możliwościach uzyskania pomocy psychologicznej na uczelni, przedłużenia sesji egzaminacyjnej, czy indywidualnym trybie ubiegania się o zapomogę.

Rozmawiano także o inicjatywach wspierających osoby i dzieci z Ukrainy organizowanych na uczelni, w tym o przygotowywaniu świetlicy dla dzieci. Część ukraińskich studentów zgłosiło się już do wolontariatu w świetlicy.

– Jako Dział Międzynarodowej Współpracy Akademickiej przekazaliśmy studentom informację, że mogą liczyć na naszą pomoc w wypełnianiu formalności związanych z legalizacją pobytu w Polsce, także jeśli chodzi członków ich rodzin, informując jednocześnie, że cały proces kwaterunku w akademiku oraz zgłoszeń dzieci do świetlicy odbywa się oficjalną drogą przez punkt recepcyjny w hostelu Dom Harcerza w Gdańsku – mówi Anna Modrzejewska, kierownik DMWA.

Na Politechnice Gdańskiej studiuje obecnie 118 studentów z Ukrainy.

Solidarni z Ukrainą. Politechnika Gdańska pomaga!