Uczelnie Fahrenheita na Expo 2020 | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-03-10

Uczelnie Fahrenheita na Expo 2020

FarU
Na zdjęciu:  Dominika Brulińska UG, Monika Czerepak, Monika Zdroik UG oraz Anna Modrzejewska. Fot. mat FarU
Przedstawiciele Uczelni Fahrenheita wzięli udział w targach Expo 2020 w Dubaju. Politechnikę Gdańską reprezentowały Anna Modrzejewska, kierownik Działu Międzynarodowej Współpracy Akademickiej oraz Monika Czerepak, zastępca kierownika DMWA.

W polskim pawilonie w Dubaju gościli przedstawiciele licznych krajowych ośrodków akademickich, w tym trzech największych uczelni Pomorza. Jednym z głównych punktów wydarzenia była wystawa Poland the Heart of Europe ukazująca historię i dorobek polskiej medycyny. Delegaci uczelni członkowskich FarU zaprezentowali 15 tysiącom gości z całego świata oferty kształcenia swoich jednostek oraz plany inicjatyw zorientowanych na zwiększenie ich umiędzynarodowienia. Podjęte działania miały na celu przedstawienie Gdańska jako silnego, a jednocześnie przyjaznego studentom ośrodka akademickiego oraz nawiązanie kontaktów, które w przyszłości zaowocują współpracą zarówno w obszarze dydaktyki, jak i prowadzonych badań. Podczas prezentacji gdańskich uczelni szczególną uwagę skupiono na medycynie oraz naukach technicznych, co wpisało się w trend dostrzegalny na tegorocznych polskich wystawach.

Obecność FarU na stoisku polskiego pawilonu na Expo Dubaj 2020 podczas Tygodnia Nauki Polskiej, to niewątpliwie duże wydarzenie dla naszych uczelni. Mieliśmy okazję zaprezentować swoją ofertę edukacyjną i przedstawić osiągnięcia naszych naukowców, nie tylko potencjalnym kandydatom na studia, ale także światowej klasy uniwersytetom, takim jak Sorbone University Abu Dhabi oraz United Arab Emirates University (UAEU). W trakcie rozmów z partnerami z uczelni wyższych okazało się, iż nasze programy nauczania są w wielu obszarach zbieżne. Istnieje zatem potencjał do nawiązania współpracy w przyszłości – podsumowała Anna Modrzejewska, kierownik DMWA.

Zobacz pełną relację