Bazy danych bez tajemnic. Kolejne szkolenia dla pracowników Uczelni Farenheita | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-04-05

Bazy danych bez tajemnic. Kolejne szkolenia dla pracowników Uczelni Farenheita

Grafika z logiem Elsevier
Pracownicy naukowi, specjaliści z zakresu informacji bibliotecznej i bibliotekarze zainteresowani pogłębieniem wiedzy na temat baz danych mogą wziąć udział w wiosennej serii szkoleń online. Seminaria odbędą się 12 i 26 kwietnia br. o godz. 11:30. Ich organizatorem jest firma Elsevier.

Pierwsze z cyklu szkoleń nosi tytuł: „Dane – siła napędowa analiz i strategii. Podczas spotkania uczestnicy zapoznają się z przykładami raportów i analiz wykonanych w oparciu o dane Scopus, jak również dowiedzą się jak je samodzielnie wykonać. Dodatkowo poznają rozszerzone możliwości bazy, pozwalające na analizę danych zagregowanych na poziomie badacza, instytucji lub kraju.

Rejestracja

Drugie szkolenie posłuży przybliżeniu oferty bazy ScienceDirect, w tym sposobów efektywnego wyszukiwania literatury naukowej różnego typu. W trakcie szkolenia „ScienceDirect: bogactwo wiedzy” uczestnicy dowiedzą się, jak zawartość bazy może być wykorzystywana przez naukowców, nauczycieli akademickich i studentów, zarówno w procesach naukowych, jak i dydaktycznych.

Rejestracja