PG po raz pierwszy sklasyfikowana w kategorii „Engineering&Technology” | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-04-11

PG po raz pierwszy sklasyfikowana w kategorii „Engineering&Technology”

Ranking by subject
W tegorocznej edycji rankingu QS World University Rankings by Subject 2022 Politechnika Gdańska po raz pierwszy została sklasyfikowana w kategorii „Engineering & Technology” plasując się na pozycji w przedziale 401-450.

Autorzy rankingu przeanalizowali ponad 15 200 programów studiów realizowanych na 1543 uczelniach spośród 88 krajów.

Ranking objął łącznie 51 obszarów naukowych, pogrupowanych w pięciu kategoriach: "Arts & Humanities", "Engineering & Technology", "Life Sciences & Medicine", "Natural Sciences", "Social Sciences & Management".

Spośród polskich uczelni biorących udział w rankingu, w kategorii „Engineering & Technology” znalazło się 5 uczelni. Najlepsza z nich – Politechnika Warszawska zajęła 199 lokatę.

Dodatkowo Politechnika Gdańska została sklasyfikowana w czterech obszarach:

• Architecture / Built Environment – pozycja 201-230
  • Engineering – Electrical & Electronic – pozycja 301-350
  • Engineering – Mechanical, Aeronautical & Manufacturing – pozycja 351-400
  • Chemistry – pozycja 451-500

PG została ujęta po raz pierwszy w obszarze „Architecture / Built Environment” oraz „Engineering - Mechanical, Aeronautical & Manufacturing”. Uczelnia zanotowała także wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym z pozycji 401-450 na pozycję z przedziału 301-350 w obszarze „Engineering - Electrical & Electronic”.

QS World University Ranking by Subject uwzględnia w swojej metodologii cztery wskaźniki, tj: reputację uczelni w środowisku akademickim, reputację uczelni wśród pracodawców, cytowania naukowe oraz indeks Hirscha.

Zobacz ranking