Stypendium Ministra Edukacji i Nauki dla studenta z PG | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-04-07

Stypendium Ministra Edukacji i Nauki dla studenta z PG

Logo MEiN
Michał Ryszard Laskowski, studiujący na kierunku inżynieria danych, znalazł się wśród stypendystów Ministra Edukacji i Nauki. W tym roku 432 studentów z całej Polski otrzymało stypendia w wysokości 17 tys. zł, za znaczące osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe.

Michał Laskowski studiuje na międzywydziałowym kierunku inżynieria danych i ma już za sobą pierwsze sukcesy badawcze.

–  Do wyróżnienia w postaci stypendium Ministra Edukacji i Nauki w głównej mierze przyczyniła się międzynarodowa publikacja naukowa oraz praca nad modelowaniem tłumienia w sieciach WBAN. Miałem dużą przyjemność być członkiem polsko-portugalskiego zespołu, w którego skład wchodzą prof. Luisa Correia, prof. Sławomir Ambroziak i dr. Krzysztof Świder, którym chciałbym bardzo podziękować za dotychczasową współpracę i wsparcie przy moich pierwszych publikacjach naukowych – podkreślił  Michał. Laskowski. – Stypendium Ministra Edukacji i Nauki to dla mnie bardzo duże wyróżnienie. Mam nadzieję, że otrzymane środki pozwolą mi na dalszy rozwój w szeroko pojętej dziedzinie Data Science, a także na sfinansowanie dalszych przedsięwzięć związanych z moją karierą zawodową – dodaje.

Wyróżnienie w postaci stypendium otrzymali najlepsi studenci reprezentujący 46 dyscyplin naukowych i artystycznych. Minimalny próg punktowy do otrzymania stypendium był różny w każdej z dyscyplin.

Stypendium MEiN w wysokości 17 tys. zł będzie wypłacone każdemu wybranemu studentowi jednorazowo, w terminie 14 dni od daty ogłoszenia wyników (1 kwietnia).