Dr Michał Kucewicz nagrodzony na gali R&D Impact | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-05-30

Dr Michał Kucewicz nagrodzony na gali R&D Impact

Dr Michał Kucewicz
Podczas gali R&D Impact w gdańskim centrum biznesowym Olivia Business Centre wyróżniono 34 laureatów. Wśród nich znalazł się dr Michał Kucewicz z Katedry Systemów Multimedialnych PG, założyciel laboratorium Elektrofizjologii Mózgu i Umysłu PG (BME). Przyznawane podczas uroczystości nagrody mają na celu uhonorowanie autorów i realizatorów wyróżniających się przedsięwzięć technologicznych i społecznych oraz nastawionych na promocję i upowszechnianie swoich działań. 

Gala R&D Impact 2022 odbyła się 20 maja w Olivia Business Centre w Gdańsku Oliwie. Podczas wydarzenia uhonorowano 34 laureatów z Polski, którzy realnie i pozytywnie wpływają na gospodarkę swoimi pomysłami, pracą, zarządzaniem, kreatywnością. Za projekt „Nurostim” oraz działania na rzecz poprawy jakości życia i zdrowia społeczeństwa został wyróżniony Dr Michał Kucewicz, założyciel laboratorium BME oraz naukowiec z Katedry Systemów Multimedialnych, której kierownikiem jest prof. Andrzej Czyżewski (WETI).

Projekt „Nurostim” (Neurophysiological mapping and stimulation of the human brain for memory enhancement) ma na celu stworzenie nowej, interdyscyplinarnej grupy badającej neurofizjologiczne mechanizmy procesów myślowych i pamięci poprzez zastosowanie innowacyjnych technologii do pomiaru oraz stymulacji aktywności mózgu ludzkiego.

– Nagroda podsumowuje stosunkowo krótką, ale owocną historię laboratorium BME od momentu jego powstania w Polsce – powiedział dr Michał Kucewicz. – Odnieśliśmy szczególny sukces w promowaniu naszych badań w mediach głównego nurtu radia i telewizji, a także na stronach internetowych, stronach mediów społecznościowych i różnych wydarzeniach popularnonaukowych, odbywających się w parkach naukowych i lokalnych szkołach.

– We współczesnej dobie wirtualnej rzeczywistości i mediów społecznościowych coraz ważniejsze staje się komunikowanie i popularyzacja nauki w społeczeństwie. Firma zajmująca się promocją B+R, organizator nagród, jako jedna z pierwszych ułatwiła ten ważny proces w Polsce. Współpracujemy z nimi w celu rozwijania naszych działań badawczych i promocyjnych, zwłaszcza, ale nie wyłącznie, w Internecie – dodał laureat.

Laboratorium Elektrofizjologii Mózgu i Umysłu (laboratorium BME) bada mechanizmy i metody leczenia pamięci i wyższych funkcji poznawczych u ludzi za pomocą nowych technologii rejestracji i stymulacji mózgu. Badania prowadzone są przez multidyscyplinarną grupę naukowców specjalizujących się w neuronauce, inżynierii biomedycznej, informatyce, neurologii i neurochirurgii.

Laboratorium BME mieści się w zakładzie Mutimedia Systems wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki i działa w obrębie centrum BioTechMed Politechniki Gdańskiej.

Organizatorem gali, a także wydawcą sekcji tematycznej R&D Impact jest agencja R&D Promotion - pierwsza na polskim rynku agencja interaktywna specjalizująca się wyłącznie w promocji badań, innowacji i rozwoju. Agencje tworzą specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w budowaniu wizerunku innowacyjnych rozwiązań w mediach.

780 wyświetleń