Symultana z arcymistrzem szachowym | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-05-30

Symultana z arcymistrzem szachowym

Szachy
W związku ze zbliżającą się 40. rocznicą Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej na Politechnice Gdańskiej zorganizowana zostanie symultana szachowa z Aleksandrem Miśtą,  arcymistrzem i jednocześnie doktorantem na WFTiMS. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a na najlepszych czekają nagrody.

Symultaną nazywane są mecze szachowe, w których szachista gra jednocześnie z wieloma przeciwnikami, z których każdy rozgrywa partię na swojej szachownicy.

W trakcie wydarzenia na PG będzie możliwość rywalizacji z Aleksandrem Miśtą, brązowym medalistą indywidualnych mistrzostw Polski, zdobywcą tytułu drużynowego mistrza świata w rozwiązywaniu zadań szachowych, który jest jednocześnie absolwentem oraz doktorantem na WFTiMS.

Symultana odbędzie się 9 czerwca o godz. 12.00 w holu Gmachu Głównego (naprzeciwko wejścia głównego). Sędzią głównym imprezy będzie prof. dr hab. Grzegorz Graff, prodziekan ds. nauki WFTiMS oraz kierownik studiów doktoranckich w WFTiMS, który posiada obecnie tytuł mistrza krajowego w grze w szachy.

Do udziału szczególnie zaproszeni są pracownicy uczelni oraz studenci. Dla tych, którym uda się zwyciężyć bądź zremisować z arcymistrzem przewidywane są nagrody.

Liczba osób biorących udział w symultanie jest ograniczona. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

Zapisy

W związku z odbywającą się symultaną na Wydziale FTiMS zostaną ogłoszone godziny dziekańskie, od 12.00 do 14.00.