Czy Internet jest zły? Naukowcy PG pomagają znaleźć odpowiedź [„DLACZEGO?”, odc. 5] | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-06-28

Czy Internet jest zły? Naukowcy PG pomagają znaleźć odpowiedź [„DLACZEGO?”, odc. 5]

Grafika z napisem Dlaczego
Internet zrewolucjonizował nasz świat, dając możliwości, które często trudno objąć rozumem. Ale jednak chyba nie wszystko z nim poszło tak, jak mogło i powinno. Czy więc Internet jest zły? Na to pytanie odpowiedzą eksperci z PG w nowym odcinku programu "Dlaczego?".

Za nami półmetek 1. sezonu popularnonaukowego cyklu wideo pt. „Dlaczego?”, którego koproducentem jest Politechnika Gdańska, a który prezentuje na swojej głównej stronie Gazeta.pl – jeden z największych portali informacyjnych w Polsce. Pierwsze cztery odcinki obejrzało jak dotychczas blisko 3 mln internautów.

W sobotę odbyła się premiera 5. odcinka, którego duża część została nakręcona w Laboratorium Zanurzonej Wizualizacji Przestrzennej PG, kierowanym przez prof. PG Jacka Lebiedzia. Opiekunem naukowym i merytorycznym kolejnej odsłony cyklu był z kolei prof. PG Jacek Rumiński, kierownik Katedry Inżynierii Biomedycznej na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki. Naukowiec pomógł twórcom cyklu w odpowiedzi na pytanie: Czy Internet jest zły?

Z efektem pracy nad piątym odcinkiem cyklu można się zapoznać na stronie Gazeta.pl.

Prof. Jacek Rumiński

Zobacz odcinek 

O cyklu „Dlaczego?”

Cykl „Dlaczego?" jest skierowany głównie do młodych widzów i został zainspirowany najpopularniejszymi pytaniami, jakie wpisują do internetowych wyszukiwarek. Politechnika Gdańska jest patronem naukowym i koproducentem cyklu, stąd w udzielaniu odpowiedzi pomagają naukowcy i doktoranci PG, którzy brali też udział w tworzeniu scenariuszy i udzielali konsultacji naukowych twórcy i reżyserowi formatu - Sebastianowi Wasilewskiemu, którego firma Based Media stoi za powstaniem cyklu. Wiele ujęć umieszczonych w serii „Dlaczego?” nakręcono w specjalistycznych laboratoriach PG oraz plenerach kampusu w Gdańsku Wrzeszczu.

Pierwszy sezon ma 8 odcinków, publikowanych w tygodniowych odstępach – co sobotę ok. godz. 10:00 – na otwarciu głównej strony Gazeta.pl, jednego z najpopularniejszych portali internetowych w Polsce, a także w serwisie YouTube Politechniki Gdańskiej.

Odcinek 1 – Dlaczego oceny w szkole nie mają sensu?

Odcinek 2 – Dlaczego piłkarze tyle zarabiają?

Odcinek 3 – Dlaczego energia z wiatru to nasza jedyna nadzieja?

Odcinek 4 – Dlaczego 5G straszy? Obalamy mity! 

326 wyświetleń