Jubileusz Ogólnopolskiego Turystycznego Przeglądu Piosenki Bazuna na PG | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-06-03

Jubileusz Ogólnopolskiego Turystycznego Przeglądu Piosenki Bazuna na PG

Grafika Jubileuszu Ogólnopolskiego Turystycznego Przeglądu Piosenki "Bazuna"
Na terenie kampusu Politechniki Gdańskiej, w dniach 7-10 lipca, odbędzie się 50. Edycja Ogólnopolskiego Turystycznego Przeglądu Piosenki Bazuna. „Melodie studenckich wędrówek”, „Kto z nami pójdzie przez świat” – to dwa z bloków muzycznych, które będzie można wysłuchać podczas koncertów na dużej scenie, przed Gmachem Głównym i małej scenie w AK Kwadratowa.

W dniach 7-10 lipca na terenie Po­­litechniki Gdańskiej odbędzie się jubileuszowa edycja OTPPS. Podczas czterodniowego wydarzenia będzie można wysłuchać autorskich występów studentów i studentek. Przed Gmachem Głównym PG zostanie rozstawiona scena główna i widownia na 1000 miejsc, natomiast mniejsza scena będzie umieszczona w AK PG Kwadratowa.

Dla uczestników wydarzenia zostaną przygotowane stoiska rzemieślnicze i gastronomiczne, które będą znajdować się na terenie zielonym przed Bramą Główną PG.

Będzie można również skorzystać z noclegów w akademikach, pola namiotowego bądź parkingu dla kamperów, które zostanie przygotowane przez Centrum Sportu Akademickiego PG.

Udział w koncertach OTPPS jest nieodpłatny. Tym, którzy wpłacą darowiznę w wysokości min. 300 zł, organizatorzy wydarzenia zapewniają miejsce dla 2 osób w koncertach wieczornych. Opaskę identyfikacyjną będzie można odebrać w biurze Bazuny, zlokalizowanego przy bramie głównej PG.

Harmonogram:
  • Czwartek (7 lipca)

11.00 – koncert laureatów (lata 2020-2022)
17.00 – „w piosence słowo skrzydlate”, w ramiach wieczoru: „usiądź razem ze mną” - pieśni naszych wielkich nieobecnych

  • Piątek (8 lipca)

11.00 – koncert na małej scenie
16.00 – „kto z nami pójdzie przez świat” - szeroka muzyczna panorama

  • Sobota (9 lipca)

11.00 – „śpiewajmy razem” – harcersko-studencka nuta
13.00 – koncert na małej scenie
19.00 – „pieśń naszego życia”

  • Niedziela (10 lipca)

11.00 – „melodia studenckich wędrówek”
13.00 – koncert na małej scenie
19.00 – „na mnie już pora” - życzenia na nasze dobre dni

W dniach 12-14 lipca 2022, od godziny 16.00, na stronie „Bazuny” oraz profilu facebookowym „Bazuny” będzie możliwość wysłuchania transmisji, w której zawarte będą: wspomnienia z całej historii przeglądu, wybrane występy uczestników, sylwetki partnerów wydarzenia (w tym środowiska Politechnika Gdańska), całoroczne działania zespołu „Bazuna” oraz blok piosenek poświęconych Ukrainie.

Więcej o wydarzeniu

Impreza wędrująca z tradycjami

OTPPS jest organizowany przez Studencki Klub Turystyczny PG „FIFA” od 1971 r., a od 2005 r. status współorganizatora wydarzenia zyskało Stowarzyszenie Kulturalno-Artystyczne „Bazuna”. Przegląd artystyczny jest imprezą wędrującą, która składa się z dwóch podstawowych części: konkursu i nocnych koncertów gości.

Podczas OTPPS wyłaniany jest zbiór najbardziej wartościowych piosenek, część z nich – z przeznaczeniem do śpiewania w środowisku turystycznym w całym kraju. W przeglądzie nagrodzony zostaje najlepszy wykonawca, który otrzymuje nagrodę specjalną im. Jacka i Janka Stefańskich. Dla wyróżniającego artysty wręczana jest również nagroda im. Józka Kanieckiego – bursztynowe skrzypce.

W poprzednich edycjach uhonorowano artystów t.j.: Rudiego Schubertha, Magdę Wójcik (zespół GOYA) czy Piotra Roguckiego (zespół COMA).

824 wyświetleń