Ogólnopolski Zjazd Dziekanów 2022 na WILiŚ | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-06-09

Ogólnopolski Zjazd Dziekanów 2022 na WILiŚ

Zjazd dziekanów wydziałów kształcących na kierunku budownictwo
Zjazd dziekanów wydziałów kształcących na kierunku budownictwo należy do najbardziej prestiżowych wydarzeń o ogólnopolskim zasięgu w branży. W tym roku zjazd odbył się po raz dziesiąty, a rola gospodarza przypadła Wydziałowi Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej.

W dniach 1-3 czerwca rektorzy, dziekani i profesjonaliści z branży budowlanej mieli okazję spotkać się, by wspólnie obradować na temat aktualnych problemów związanych z edukacją, ekologią oraz ekonomią. Budowa farm wiatrowych, ślad węglowy, perspektywy edukacyjne jako misje szkół wyższych to tylko niektóre z podjętych zagadnień, które budziły zainteresowanie słuchaczy i pobudzały uczestników do dyskusji podczas sesji inauguracyjnej i dwóch sesji roboczych.

Goście zobaczyli budowę powstającego Centrum Ekoinnowacji PG, a także wzięli udział w przygotowanej przez Centrum Nowoczesnej Edukacji grze zespołowej na terenie kampusu PG.

Wydarzenie, którego gospodarzem była  prof. Joanna Żukowska, dziekan WILiŚ, patronatem honorowym objął prof. Krzysztof Wilde, rektor PG.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło czasopismo „Builder”. Sponsorzy: Grupa NDI, Budimex S.A., F.B.I. TASBUD, PERI Polska Sp. z o.o., Keller Polska Sp. z o.o.

Przyszłorocznym gospodarzem Ogólnopolskiego Zjazdu Dziekanów będzie Uniwersytet Warmińsko-Mazurski.