Politechniczna sekcja smoczych łodzi zaprasza na treningi | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-06-22

Politechniczna sekcja smoczych łodzi zaprasza na treningi

smocze łodzie na jeziorze
Fot. mat sekcji 
Smocze łodzie to drużynowy sport wodny, którego korzenie sięgają azjatyckiej historii. Współczesne, sportowe łodzie są nieco mniejsze niż historyczne i mieszczą 22 osoby, w tym 20 wioślarzy. Sekcja smoczych łodzi na PG zaprasza wszystkich chętnych studentów do wspólnych treningów i poznania tajników grupowego wiosłowania.

Treningi odbywają się w każdy poniedziałek, środę i piątek o 18:30 na przystani Drakkar. W ramach tych zajęć studenci PG mogą zaliczyć zajęcia wychowania fizycznego, a osiągnięcia medalowe pozwalają starać się o stypendium!

– Przyjmujemy studentów w każdym wieku i na każdym stopniu zaawansowania. Aby do nas dołączyć, nie musisz mieć szczególnych predyspozycji ani doświadczenia w tym sporcie – przyjdź na trening, a my wszystkiego Cię nauczymy – mówi Joanna Fryda z PG Smoki Północy – Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o naszej dyscyplinie, zajrzyj na nasz fanpage  lub posłuchaj naszego ostatniego wywiadu w politechnicznym radiu SAR. Nasze treningi i zawody będą odbywać się przez całe wakacje, więc to świetny sposób na aktywne lato w mieście. Zimą przenosimy się na siłownię.

Wszystkich chętnych, którzy chcą  spróbować swoich sił, zapraszamy do kontaktu mailowego pod adresem smokipolnocy@gmail.com lub o kontakt poprzez fanpage.

117 wyświetleń