Więcej chętnych niż przed rokiem. Zakończyła się rekrutacja podstawowa | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-07-29

Więcej chętnych niż przed rokiem. Zakończyła się rekrutacja podstawowa

studenci w bluzach PG idą korytarzem
5020 miejsc na 37 kierunkach i niemal 26 tys. chętnych by studiować na Politechnice Gdańskiej. 27 lipca zostały opublikowane ostateczne listy osób przyjętych na studia I stopnia w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

Wśród tegorocznych, najpopularniejszych kierunków nie było niespodzianek – w pierwszej piątce, tak jak od kilku lat, znalazły się ekonomia i gospodarka przestrzenna, a także zielone technologie, energetyka oraz projektowanie i budowa jachtów. O indeksy na tych kierunkach ubiegało się kilkunastu chętnych na jedno miejsce.

Z kolei najwięcej zgłoszeń, tak jak w roku poprzednim, odnotowano na kierunku informatyka (1700 chętnych) oraz na budownictwie (1500 aplikacji)

Dużym zainteresowaniem cieszył się także nowy kierunek, na który rekrutacja odbywa się w tym roku po raz pierwszy – technologie wodorowe i elektromobilność na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki. Tutaj aplikację złożyło niemal 400 osób.

PG wciąż zyskuje na popularności

Politechnika Gdańska jest jedną z najchętniej wybieranych przez kandydatów uczelni technicznych w Polsce. Tegoroczne dane pokazują, że po raz kolejny wzrosła liczba chętnych do studiowania na PG. Łącznie o miejsce na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia  ubiegało się znacznie więcej kandydatów niż przed rokiem – niemal 26 tys. osób ( 23 tys. w roku 2021) – to średnio ponad 5 osób na miejsce. Na studia niestacjonarne I stopnia kandydowało prawie 1200 osób.

Ostateczną liczbę nowoprzyjętych studentów na studia stacjonarne i niestacjonarne poznamy dopiero pod koniec września. Kandydaci, którym niewiele brakowało, aby dostać się na wymarzony kierunek mogą składać odwołania od decyzji o nieprzyjęciu. Szczegółowe informacje dla kandydatów są publikowane na stronie:

REKRUTACJA

2541 wyświetleń