Zapisy na II etap konkursu „Kolej na Południe” organizowanego przez FarU i PKM | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-07-15

Zapisy na II etap konkursu „Kolej na Południe” organizowanego przez FarU i PKM

Przystanek PKM zaprojektowany przez studentów
Uczelnie Fahrenheita wraz z Pomorską Koleją Metropolitalną zapraszają studentów Politechniki Gdańskiej i pozostałych uczelni wchodzących w skład FarU do dołączenia do II etapu konkursu „Kolej na Południe”. Chętni mogą dołączać do zespołów, które zdobyły czołowe osiem miejsc w I etapie.

W pierwszym etapie, którego wyniki poznaliśmy pod koniec czerwca br., zadaniem konkursowym dla studentów było przygotowanie studium architektoniczno-urbanistycznego dot. kształtowania kolei pasażerskiej na aglomeracyjnym odcinku nowej, dopiero planowanej przez pomorski samorząd linii PKM Południe. W kolejnym etapie konkursu zadaniem studentów będzie przygotowanie koncepcji innowacyjnych rozwiązań środowiskowych, społecznych i gospodarczych wzmacniających atrakcyjność nowej linii PKM Południe dla przyszłych użytkowników.

Dołącz do II etapu konkursu „Kolej na Południe”!

Studenci, którzy nie brali udziału poprzedniej części konkursu, nadal mogą dołączyć do drużyn, które zakwalifikowały się do II etapu (trójka laureatów i pięć wyróżnionych zespołów). Projekty przygotowywać będą interdyscyplinarne zespoły, liczące co najmniej pięciu członków. W każdym z nich musi być reprezentant każdej z trzech uczelni tworzących FarU, czyli Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Politechniki Gdańskiej i Uniwersytetu Gdańskiego.

Dla zwycięzców II etapu przewidziane są nagrody o łącznej wartości 20 tys. zł. ufundowane przez PKM SA. Zapisy zespołów trwają do 20 września br. do 12:00, natomiast sam konkurs zostanie ogłoszony 1 października. Zgłoszenia należy wysyłać na adres e-mailowy sekretarza konkursu – elzbieta.marczak@pg.edu.pl.

Dodatkowe pytania można kierować do koordynatorów danej uczelni:

- GUMed: dr inż. Maciej Tankiewicz – maciej.tankiewicz@gumed.edu.pl

- PG: dr inż. arch. Magdalena Podwojewska – magdalena.podwojewska@pg.edu.pl

- UG: dr Maciej Tarkowski – maciej.tarkowski@ug.edu.pl

Zobacz nagrodzone prace z poprzedniego etapu.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Uczelni Fahrenheita.

188 wyświetleń