Kursy przygotowawcze z matematyki i fizyki do matury oraz na studia | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-08-09

Kursy przygotowawcze z matematyki i fizyki do matury oraz na studia

młoda osoba pisząca w zeszycie podczas zajęć
Zależy Ci, aby bez stresu rozpocząć naukę na studiach? To ostatni moment by zapisać się na kursy wyrównawczy do studiów z matematyki i fizyki, organizowane przez Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej oraz Centrum Matematyki. W ofercie również kursy przygotowawcze do matury 2023.

Kursy przygotowawcze do studiów

Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej

W salach dydaktycznych Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej PG odbędą się zajęcia w ramach przygotowań dla studentów przyjętych na pierwszy rok studiów. Do skorzystania z oferty zachęcani są głównie studenci przyjętych na pierwszy rok studiów, jak również uczniowie szkół ponadpodstawowych chcących zapoznać się w wymaganiami uczelni w tym zakresie.

Zajęcia będą prowadzone od 5 września w formie stacjonarnej, w wymiarze łącznym 60 godzin (po 30 godzin z każdego przedmiotu). Będą one odbywać się od poniedziałku do piątku, po 6 godzin lekcyjnych, w godzinach 9.00-15.00. W weekendy spotkania zaplanowane są od 3 września w wymiarze łącznym 30 godzin lekcyjnych, po 5 godzin lekcyjnych, w godzinach 9.00-14.00.

Warunkiem uruchomienia kursów jest zgłoszenie się minimum 25 uczestników na każdy przedmiot na kurs dwutygodniowy oraz minimum 15 uczestników na kurs weekendowy. Opłata wynosi 300 zł za jeden przedmiot.

Centrum Matematyki

Centrum Matematyki PG zorganizowało kurs przygotowawczy do studiów z matematyki. Zajęcia będą odbywać się od 29 sierpnia, w trybie zdalnym na platformie eNauczanie Politechniki Gdańskiej od poniedziałku do piątku po 3 godziny lekcyjne, przez dwa tygodnie.

Kurs został opracowany w oparciu o wymogi programowe poszczególnych wydziałów PG. Celem przygotowań w zakresie matematyki jest podniesienie kompetencji oraz kompleksowe przygotowanie studentów przyjętych na PG, wyrównanie różnic programowych oraz rozwinięcie umiejętności sprawnego liczenia i rozwiązywania zadań z matematyki.

Zajęcia prowadzone będą przez nauczycieli akademickich z Centrum Matematyki Politechniki Gdańskiej. Łączny wymiar kursu wynosi 30 godzin lekcyjnych. Opłata za udział wynosi 350 zł.

Kursy przygotowawcze do matury 2023

Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej

We wrześniu rozpoczynają się kursy przygotowawcze do matury z matematyki i fizyki, których autorami są eksperci oraz pracownicy WFTiMS oraz CM PG. Celem zajęć będzie powtórzenie, rozszerzenie i usystematyzowanie materiału. Będzie to również dobra okazja do tego, aby nabyć umiejętności sprawnego rozwiązywania zadań oraz merytorycznie przygotować się do egzaminu dojrzałości.

Kursy będą prowadzone przez doświadczonych nauczycieli, w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej. Materiał z matematyki i fizyki na poziomie rozszerzonym będzie omawiany od 24 września w kameralnych grupach w wymiarze łącznym po 78 godzin zajęć lekcyjnych, z każdego przedmiotu. W tym, na kursie fizyki sześć godzin lekcyjnych poświęconych będzie eksperymentom fizycznym.

Zajęcia są zaplanowane na soboty, po trzy godziny lekcyjne, przez 26 tygodni: fizyka w godzinach 9.15-12.00, matematyka 12.15-15.00. Opłata za jeden przedmiot wynosi 950 zł.

Centrum Matematyki

Kurs z matematyki rozszerzonej dla klas maturalnych przygotowało Centrum Matematyki PG. Kurs będzie odbywał się od 16 września w wymiarze łącznym 81 godzin lekcyjnych, po 3 godziny lekcyjne.  Celem kursu jest kompleksowe przygotowanie maturzystów do egzaminu maturalnego z tego przedmiotu, a także pomoc w organizacji samodzielnej nauki i przygotowaniu się do sprawdzianów i próbnej matury, rozwinięcie umiejętności sprawnego liczenia i rozwiązywania zadań, wyrównanie różnic programowych i przygotowanie do studiów na uczelni technicznej.

Zajęcia prowadzone będą, dla dwóch utworzonych grup, raz w tygodniu: piątek w godzinach 17.00-19:30, sobota w godzinach 9.00-11.30. Kurs rozpoczyna się 16 i 17 września, a zajęcia odbywają się stacjonarnie w salach dydaktycznych Politechniki Gdańskiej. Koszt uczestnictwa w zajęciach wynosi 950 zł.

Rejestracja  Więcej o kursie