Rejsy po gospodarce – spotkanie autorskie z prof. Piotrem Dominiakiem | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-09-23

Rejsy po gospodarce – spotkanie autorskie z prof. Piotrem Dominiakiem

Rejsy po gospodarce
Biblioteka Politechniki Gdańskiej zaprasza na wieczór autorski prof. Piotra Dominiaka. Będzie to spotkanie na temat jego najnowszej książki – wyboru felietonów pt. „Rejsy po gospodarce. Drugie żeglowanie”

Spotkanie autorskie odbędzie się 6 października, o godz. 18, w Audytorium nr 2 EA im. Marianny Sankiewicz – Budynek A Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki. Dyskusję poprowadzą dr Andrzej Karalus oraz prof. Przemysław Parszutowicz. Na spotkaniu będzie możliwość zakupienia książki z autografem autora. Wstęp wolny.


Piotr Dominiak – radomianin z urodzenia, gdańszczanin od ponad pół wieku. Profesor ekonomii, były dziekan Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej (1993-1999, 2005-2012), prorektor Politechniki Gdańskiej (2016-2019).

„Rejsy po gospodarce” pisze regularnie co tydzień od 1993 roku do marca 2020 na łamach „Dziennika Bałtyckiego”, potem na Facebooku.

„To już drugi raz kiedy Piotr Dominiak zabiera nas na wyprawę po odmętach gospodarki i przyległych akwenów. Pierwszy raz wypłynął w roku 2002. Mowa oczywiście jedynie o publikacjach książkowych, bo „Rejsy po gospodarce” ukazywały się na łamach „Dziennika Bałtyckiego” regularnie, tydzień w tydzień, przez prawie 30 lat. Powstało ich ponad 1400, tu zebrano niemal 200. Zwięzłe, przenikliwe, pouczające, często zabawne, czasami smutne. Ale zawsze aktualne – bo choć niekiedy sprzed paru lat, pisane jako komentarz do bieżących wydarzeń, zawsze pokazują problem uniwersalny. Mimo iż bardzo różnorodne tematycznie – przecież opowiadają nie tylko o „meandrach rynku”, ale i wielkich, którzy odeszli, o polityce, nauce, edukacji, sporcie, „o tym i owym” – mają właśnie ten wspólny mianownik: w tym, co lokalne ukazują to, co powszechne." - Przemysław Parszutowicz.

266 wyświetleń