Rola i doświadczenia kobiet w nauce. Debata w Muzeum Nauki Gdańskiej | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-09-27

Rola i doświadczenia kobiet w nauce. Debata w Muzeum Nauki Gdańskiej

grafika Pionierki Badaczki Liderki
Debata o roli i doświadczeniach kobiet nauki związanych z Uczelniami Fahrenheita, odbędzie się 30 września 2022 r. o godz. 17.00 w Muzeum Nauki Gdańskiej. W debacie udział weźmie prof. Joanna Janczewska, dyrektor Instytutu Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej.

Muzeum Gdańska oraz Muzeum Uniwersytetu Gdańskiego zapraszają na debatę, która zakończy prezentację wystawy plenerowej „Pionierki, badaczki, liderki…Kobiety gdańskiej nauki” przed kościołem św. Katarzyny w Gdańsku. Reprezentantki trzech trójmiejskich uczelni wyższych (Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Politechniki Gdańskiej) podzielą się refleksjami na temat pozycji oraz roli kobiet w gdańskiej nauce.

Pierwsza z cyklu debat poświęconych tej tematyce odbyła się w sierpniu 2022 r. podczas trwającego w Gdańsku Jarmarku św. Dominika. W Muzeum Nauki Gdańskiej odbędzie się druga odsłona tego projektu. Swój udział w panelu dyskusyjnym potwierdziły:

  • prof. dr hab. Ewa Łojkowska – Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego
  • prof. dr hab. Beata Możejko – Wydział Historyczny Uniwersytetu Gdańskiego
  • prof. dr hab. Joanna Janczewska – dyrektor Instytutu Matematyki Stosowanej na Politechnice Gdańskiej.

Całość wydarzenia poprowadzi dr Maciej Goniszewski – kierownik Radia MORS na Uniwersytecie Gdańskim.

Od października 2022 r. wystawę „Pionierki, badaczki, liderki…Kobiety gdańskiej nauki” będzie można zobaczyć na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym.

166 wyświetleń