Bezpłatne konsultacje psychologiczne dla studentów | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-10-20

Bezpłatne konsultacje psychologiczne dla studentów

Dwie kobiety siedzą i rozmawiają. Jedna mówi, druga słucha.
W dzisiejszych czasach pomoc psychologiczna jest bardzo istotna – szczególnie w warunkach obecnej rzeczywistości, która dla wielu osób może być przytłaczająca. Znalezienie pomocy bywa trudne, a często niestety i kosztowne – zwłaszcza dla młodych osób. Dlatego też Niezależne Zrzeszenie Studentów wraz z inicjatywą The Presja oferują bezpłatne konsultacje psychologiczne dla studentów. Zapisy na spotkania rozpoczęły się 17 października.

Niepewność, stres, przeciążenie czy po prostu gorsze samopoczucie dotyka coraz więcej z nas. Według najnowszych danych nawet 20% młodzieży ma objawy depresji. Smutek, poczucie rezygnacji, nadmierne poczucie winy, bezradność – to tylko kilka z wielu symptomów tej poważnej choroby.

W obliczu ostatnich wydarzeń – pandemii COVID-19 czy wojny za naszą wschodnią granicą, a także codziennego pośpiechu, stresu i niepewności pomoc psychologiczna stała się dla wielu osób potrzebna jak nigdy dotąd. Zgodnie z raportem Centrum Analiz NZS z 2021 roku – „Zdrowie psychiczne studentów”, 64% studentów uważa, że dostęp do bezpłatnej pomocy psychologicznej jest niewystarczający – świadczy to o ogromnej skali problemu.

Kierując się chęcią pomocy wszystkim osobom, które czują, że potrzebują profesjonalnego wsparcia, Niezależne Zrzeszenie Studentów wraz z inicjatywą „The Presja” oferują możliwość wzięcia udziału w bezpłatnych konsultacjach psychologicznych. Odbywają się one w formie zdalnej, co umożliwia skorzystanie z nich każdemu studentowi, niezależnie od miejsca zamieszkania, uczelni czy kierunku studiów. 

Konsultacje wystartowały 17 października 2022 roku. Zapisy odbywają się przez stronę internetową Niezależnego Zrzeszenia Studentów, gdzie istnieje możliwość dopasowania dnia i godziny konsultacji  i wyboru terapeuty.

Zarejestruj się na konsultacje

Na podany podczas zapisów adres e-mail, uczestnik konsultacji otrzyma wiadomość z potwierdzeniem. Spotkania ze specjalistami odbywają się za pośrednictwem platformy Microsoft Teams i trwają 50 minut.

Oferta adresowana jest również do osób niewymagających natychmiastowej pomocy, których konsultacje mogą nauczyć jak radzić sobie z długotrwałym stresem, trudnymi emocjami i presją oraz wspomóc ich ogólną kondycję psychiczną i pokazać jak nie poddawać się wygórowanym oczekiwaniom społecznym.

312 wyświetleń