Konkurs najlepszych prac magisterskich, licencjackich i inżynierskich | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-10-12

Konkurs najlepszych prac magisterskich, licencjackich i inżynierskich

Biret
Rozpoczyna się XXVI edycja Konkursu Prac Magisterskich im. prof. Lucjana Hofmana oraz XIX edycja Konkursu Prac Licencjackich im. prof. Witolda Andruszkiewicza, których organizatorem jest Polskie Towarzystwo Ekonomiczne w Gdańsku.

Celem konkursów jest popieranie badań w zakresie współczesnych problemów ekonomicznych i innowacyjności w gospodarce, ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju regionu gdańskiego. Promuje on szczególnie uzdolnionych młodych dyplomantów w dziedzinie ekonomii oraz propaguje wiedzę ekonomiczną i działalność Towarzystwa wśród młodzieży akademickiej.

Do konkursów mogą być zgłaszane prace magisterskie i licencjackie – oraz inżynierskie - napisane w języku polskim i angielskim, poświęcone problematyce ekonomicznej i innowacyjności w gospodarce, które stanowiły przedmiot egzaminu dyplomowego w uczelniach publicznych i niepublicznych z terenu województwa pomorskiego wypromowane w roku kalendarzowym, w którym została ogłoszona edycja Konkursów. Składanie prac konkursowych wraz z rekomendacją recenzenta możliwe jest od października do końca grudnia 2022 r.

Prace ocenia oraz kwalifikuje do nagrody i wyróżnienia Kapituła Konkursowa, w skład której wchodzą profesorowie trójmiejskich uczelni oraz przedstawiciele organizacji sponsorujących nagrody dla zwycięzców Konkursu. Konkursy odbywają się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Prezydentów Miasta Gdańska i Sopotu. Medialnym patronem jest portal www.gdansk.pl. Od kilku lat partnerem i sponsorem nagród dla laureatów Konkursów jest PKS Gdańsk – Oliwa S.A.

Informacje i formularz zgłoszeniowy