O inteligentnych miastach przyszłości. Konferencja Smart Metropolia na PG | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-10-28

O inteligentnych miastach przyszłości. Konferencja Smart Metropolia na PG

Na zielonym tle napis Smart Metropolia 2022. Pokonać kryzys
W czwartek i piątek 27 i 28 października 2022 r. w Amber Expo Gdańsk oraz na Politechnice Gdańskiej odbywają się wydarzenia w ramach konferencji Smart Metropolia pt. „Pokonać kryzys. Projektowanie nowych miast i dzielnic”.

Pierwszy dzień konferencji odbył się w kompleksie Amber Expo Gdańsk, położonym przy stadionie Polsat Plus Arena, a otworzyły go wspólnie władze Gdańska, Gdyni i Sopotu.

Następnie, w piątek 28 października, konferencja przeniosła się do budynku Hydromechaniki Politechniki Gdańskiej (nr 11 na mapie kampusu – LINK), gdzie o godz. 8:30 rozpoczął się warsztat na temat zmian klimatu na podstawie raportów IPCC.

W dalszej części dnia w ramach konferencji Smart Metropolia zaplanowano jeszcze m.in. wystąpienia i prelekcje ekspertów dot. zagadnienia projektowania inteligentnych miast przyszłości, a także debata pt. „Popracujmy wspólnie dla klimatu”.

Na godz. 13:00 zaplanowano też Konwent Gospodarczy przy Uczelniach Fahrenheita, które współtworzą Gdański Uniwersytet Medyczny, Politechnika Gdańska i Uniwersytet Gdański. Tematem przewodnim konwentu jest „Współpraca środowiska naukowego i gospodarczego na rzecz rozwoju projektów Smart City”.

Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na stronie organizatora.

122 wyświetleń