Ostatnia szansa na dofinansowanie z programu Inkubator Innowacyjności 4.0 | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-10-26

Ostatnia szansa na dofinansowanie z programu Inkubator Innowacyjności 4.0

Logotyp programu Inkubator Innowacyjności 4.0
To już ostatni dzwonek, aby uzyskać dofinansowanie na założenie spółki spin-off. Nabór wniosków obsługiwany przez Excento, spółkę celową Politechniki Gdańskiej, skierowany jest zarówno do pracowników naukowych, jak i doktorantów, studentów oraz absolwentów uczelni. Szanse na finansowanie mają innowacyjne projekty, których model biznesowy zapewniłby zyskowny rozwój.

W ramach Programu Excento oferuje wsparcie w procesie zakładania spółki spin-off tj. sprawdzenie stanu techniki rozwijanej technologii, szkolenia z zakresu przedsiębiorczości i prowadzenia działalności gospodarczej, wycena technologii, badania rynkowe i marketingowe, analiza rynku dla zgłaszanego rozwiązania, koszty obsługi prawnej w procesie zakładania spółki, wsparcie merytoryczne przy powoływaniu spółki oraz promocja oferty spółki spin-off na targach, w mediach i portalach internetowych.

Przy dokonywaniu zakupów oraz zamawianiu usług w ramach Inkubatora Innowacyjności 4.0 obowiązują procedury zgodne z Ustawą Prawo Zamówień Publicznych. Każdy zgłoszony projekt otrzyma opiekę Brokera Innowacji, który będzie wspierał zespół projektowy w kontaktach z ekspertami PG (specjalistą ds. zamówień publicznych, rzecznikiem patentowym, radcą prawnym) oraz w kontaktach z partnerami/klientami biznesowymi, w celu doprowadzenia do komercjalizacji osiągniętych wyników przeprowadzonych prac przedwdrożeniowych.

Zgłoszenia do programu w postaci wypełnionej Karty Projektu wraz z Kosztorysem należy składać elektronicznie na adres: inkubator.ctwt@pg.edu.pl, w tytule umieszczając adnotację „Inkubator Innowacyjności 4.0 – zgłoszenie projektu spółka spin-off”. Zostaną one zweryfikowane pod względem formalnym, a następnie do zakwalifikowanych wniosków zostanie przydzielony opiekun projektu, który skontaktuje się bezpośrednio z kierownikiem projektu. Nabór wniosków potrwa do 2 grudnia 2022 roku, do godz. 10:00.

Szczegółowe informacje na temat Inkubatora Innowacyjności 4.0 znajdują się na stronie programu. W razie wątpliwości, zachęcamy do zapoznania się z sekcją odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania