Studenci Wydziału Chemicznego najliczniej ocenili swoich wykładowców | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-10-17

Studenci Wydziału Chemicznego najliczniej ocenili swoich wykładowców

dwie dłonie i ankieta online
Ponad 60 proc. studentów z Wydziału Chemicznego oceniło swoich wykładowców akademickich, wypełniając ankiety oceny. To najwyższy wynik wśród wszystkich wydziałów.

14 października minął termin oceny nauczycieli akademickich, które dokonywane są przez studentów. To ważna inicjatywa, która jest istotnym elementem systemy wewnętrznej oceny jakości kształcenia i daje studentom możliwość wyrażenia swojej opinii. Wyniki ankiet brane są pod uwagę jeżeli zwrotność ankiety przekroczyła 20%.

Próg ten udało się przekroczyć siedmiu wydziałom. Najwyższy wynik uzyskał Wydział Chemiczny – 61,55%, duże zaangażowanie wykazał też Wydział Architektury – 42,61 %.

Wyniki ankietyzacji na pozostałych wydziałach kształtują się następująco:

• Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej 30,81%
  • Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa – 25,57%
  • Wydział Elektrotechniki i Automatyki – 24,88%
  • Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska – 23,33%
  • Wydział Zarządzania i Ekonomii – 21,80%

Próg 20% nie został przekroczony na Wydziale Elektroniki Telekomunikacji i Informatyki – tylko 18,08% studentów zdecydowało się na wypełnienie ankiety.

Kolejną szansę na ocenę swoich wykładowców studenci będą mieli już na koniec semestru zimowego, ponieważ ankiety wysyłane są do nich dwa razy w każdym roku akademickim.