Studenckie koła naukowe tworzą innowacje MEiN – nabór wewnętrzny | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-10-03

Studenckie koła naukowe tworzą innowacje MEiN – nabór wewnętrzny

Ministerstwo Edukacji i Nauki logotyp
Nawet 70 tys. zł mogą otrzymać studenckie koła naukowe na prowadzenie badań naukowych lub prac rozwojowych, w szczególności mających na celu tworzenie lub modernizację technologii, lub rozwiązań technicznych oraz w promocji ich wyników.

Przedmiotem programu jest wsparcie studenckich kół naukowych działających w ramach uczelni w:

1. prowadzeniu badań naukowych lub prac rozwojowych, w szczególności mających na celu tworzenie lub modernizację technologii, lub rozwiązań technicznych, i w promocji ich wyników,
  2. transferze wyników prowadzonych badań naukowych lub prac rozwojowych do sfery gospodarczej,
  3. nabywaniu przez członków tych kół kompetencji miękkich potrzebnych do prowadzenia badań naukowych lub prac rozwojowych i promocji ich wyników, w szczególności w zakresie komercjalizacji tych wyników oraz związanego z nimi know-how, pracy w zespole i wystąpień publicznych,
  4. zakupie certyfikatów i licencji niezbędnych w procesie komercjalizacji wyników badań naukowych lub prac rozwojowych oraz know-how związanego z tymi wynikami.

– w celu pomocy kołom naukowym w realizacji innowacyjnych projektów i podniesienia jakości działalności tych kół oraz usprawnienia mechanizmu transferu technologii i rozwiązań technicznych powstałych w ramach ich działalności do sfery gospodarczej.

Wnioskodawca może złożyć nie więcej niż:

1. 3 wnioski dotyczące kół naukowych, które nie uczestniczyły w okresie 24 miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku w organizowanych na arenie międzynarodowej konkursach o tematyce badawczej lub naukowo-technicznej, do udziału w których są zapraszane koła naukowe działające w uczelniach;
  2. 10 wniosków dotyczących kół naukowych, które uczestniczyły w okresie 24 miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku w organizowanych na arenie międzynarodowej konkursach o tematyce badawczej lub naukowo-technicznej, do udziału w których są zapraszane koła naukowe działające w uczelniach.
  • Maksymalna długość projektu: 12 miesięcy.
  • Maksymalna wysokość finansowania/dofinansowania: 70 000 zł.
  • Dopuszcza się udział kosztów własnych uczelni w realizowanym projekcie.

Nabór będzie prowadzony w dniach 10 października 2022 r. godz. 8:00 – 14 listopada 2022 r. godz. 16:00.

Nabór wewnętrzny ze względu na ograniczenia w liczbie (maksymalnie 3.) składanych wniosków!!!

Przekazywanie zgłoszeń projektów w formie elektronicznej poprzez system mojaPG do Centrum Zarządzania Projektami do weryfikacji maksymalnie do 18 października 2022 r.. O udziale koła w konkursie decyduje opiekun naukowy koła. W przypadku liczby zgłoszeń przekraczającej limit konkursowy do złożenia wniosków w konkursie MEiN zostaną wybrane najlepiej ocenione zgłoszenia złożone w ww. terminie.

Wnioski do programu należy składać wyłącznie za pośrednictwem systemu ZSUN/OSF. Pełen wniosek należy przedstawić do Centrum Zarządzania Projektami do dnia 7 listopada 2022 r.

Więcej informacji oraz dokumentacja konkursowa na stronie MEiN.

Kontakt w ramach Centrum Zarządzania Projektami: Joanna BaumAnita WiśniewskaBeata Toma.