Warsztaty z różnic kulturowych dla pracowników akademickich | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-10-18

Warsztaty z różnic kulturowych dla pracowników akademickich

Czerwono-żółta grafika z trzema rozmawiającymi osobami.
Zagraniczni studenci, rozpoczynając studia na Politechnice Gdańskiej, przyjeżdżają na uczelnię z całym bagażem osobistych doświadczeń czy też zachowań zgodnych z ich kodem kulturowym. Aby spojrzeć na świat z ich perspektywy i usprawnić komunikację Dział Współpracy Międzynarodowej zorganizował warsztaty z różnic kulturowych dla pracowników akademickich. Nabór na te zajęcia trwa do 27 października.

To niezwykle ważne, aby o różnicach między ludźmi myśleć, mając z tyłu głowy kontekst kulturowy. Dzięki temu łatwiej zrozumieć zachowania i postawy tych studentów, którzy przyjeżdżając na studia do Polski, zabierają ze sobą cały swój background kulturowy. Warsztaty z różnic kulturowych, na które zaprasza Dział Współpracy Międzynarodowej, mają pomóc pracownikom akademickim, w planowaniu, organizacji i prowadzeniu zajęć w grupach międzykulturowych.

Zapisy

Najbliższy nabór będzie prowadzony od 6 do 27 października poprzez formularz online. Liczba miejsc jest ograniczona. Przed zapisaniem należy przeczytać regulamin udziału w projekcie oraz zapoznać się z dokumentami, które uczestnicy będą musieli wypełnić i podpisać.

Kiedy odbędą się warsztaty?

Warsztaty odbywać będą się w dwóch grupach:

- grupa I: 7, 21 i 28 listopada w godzinach 9:00-14:00

- grupa II: 8, 22 i 29 listopada w godzinach 9:00-14:00

Gdzie będą się odbywać warsztaty?

Zajęcia będą się odbywać w sali konferencyjnej nr 806 w Gmachu B (VIII piętro).

Kto może zapisać się na warsztaty?

W warsztatach uczestniczyć mogą pracownicy akademiccy, którzy prowadzą na PG zajęcia ze studentami zagranicznymi (polskojęzycznymi i anglojęzycznymi) na każdym stopniu studiów oraz w Szkole Doktorskiej.