Data dodania: 2022-10-24

Za nami Gala Sportu Akademickiego

Trzech mężczyzn w garniturach trzyma statuetki i dyplomy.
Na zdjęciu od lewej: Andrzeja Bussler, prezes AZS Politechniki Gdańskiej, prof. Krzysztof Wilde, rektor PG, Krzysztof Kaszuba, dyrektor Centrum Sportu Akademickiego PG. Fot. materiały prasowe
W piątek, 21 października, w Lublinie odbyła się uroczysta Gala Sportu Akademickiego, na której wręczono nagrody za miniony sezon. Po raz trzeci z rzędu Politechnika Gdańska została Akademickim Mistrzem Polski. Trofeum odebrali prof. Krzysztof Wilde, rektor PG w towarzystwie Krzysztofa Kaszuby, dyrektora Centrum Sportu Akademickiego PG oraz Andrzeja Busslera, prezesa AZS Politechniki Gdańskiej.

W miniony piątek, 21 października, w Lubinie odbyła się uroczysta Gala Sportu Akademickiego. Podczas niej oficjalnie rozdano medale, statuetki i dyplomy dla najlepszych sportowców i trenerów akademickich w kraju oraz najlepszych uczelni. Mistrzowskie trofeum dla Politechniki Gdańskiej odebrali prof. Krzysztof Wilde, rektor uczelni oraz Krzysztof Kaszuba, dyrektor Centrum Sportu Akademickiego PG i Andrzej Bussler, prezes AZS Politechniki Gdańskiej.

Jesteśmy dumni, że przez trzy kolejne edycje Akademickich Mistrzostw Polski udało się nam osiągnąć i utrzymać pierwsze miejsce. Nasza siła polega głównie na współpracy i zaangażowaniu, udało się nam bowiem włączyć studentów praktycznie we wszystkie dyscypliny. Nasi studenci kochają sport i potrafią się nim bawić, a ja ogromnie się cieszę, że mamy w Centrum Sportu Akademickiego PG ekipę trenerów i opiekunów, która potrafi w nich to wzbudzić – komentuje prof. Krzysztof Wilde, rektor PG.

Miniony sezon dla akademickich sportowców był niezwykle wymagający. Po dwóch latach pandemii i zawirowań organizacyjnych wszystkie turnieje zgodnie udało przeprowadzić się zgodnie z harmonogramem. Blisko 20 tysięcy studentów  ze 130 uczelni z całego kraju rywalizowało o mistrzowski tytuł. Po raz trzeci z rzędu zdobyła go Politechnika Gdańska.

Nasza uczelnia w klasyfikacji generalnej zdobyła łącznie 2907,5 pkt. Na drugim miejscu uplasował się Uniwersytet Warszawski (2783 pkt). Trzecia była Akademia Górniczo-Hutnicza z Krakowa (2640,5 pkt). PG została również najlepszą Uczelnią Techniczną w Polsce. W klasyfikacji medalowej nasza uczelnia zajęła 6. miejsce i – choć wydaje się to nieprawdopodobne – można powiedzieć, że otarła się o podium. Do trzeciego miejsca w tej klasyfikacji zabrakło bowiem jedynie jednego złotego medalu.

Trzecie zwycięstwo PG w Akademickich Mistrzostwach Polski to zasługa ciężkiej pracy trenerów i znakomitych startów naszych studentów oraz pracowników na zawodach. O sukcesach poszczególnych sportowców i drużyn w tym sezonie przeczytać można na stronie Centrum Sportu Akademickiego.