Zagraniczni studenci PG poznawali Gdańsk | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-10-18

Zagraniczni studenci PG poznawali Gdańsk

Grupa studentów spaceruje deptakiem wzdłuż rzeki.
Zagraniczni studenci PG zwiedzili Gdańsk. Fot. Krzysztof Krzempek/PG
Jak się odnaleźć w zagranicznym mieście, gdzie nie znasz jeszcze okolicy i nikt nie mówi w twoim języku? Zagraniczni studenci z PGl, UG i GUMedu wzięli udział w wycieczce krajoznawczej zorganizowanej dzięki współpracy Uczelni Fahrenheita z Miastem Gdańsk. Podczas wydarzenia mogli zobaczyć najważniejsze miejsca w naszym mieście, w tym m.in. Główne Miasto, Europejskie Centrum Solidarności czy Westerplatte, a także zintegrować się z innymi studentami.

Wraz z początkiem roku akademickiego studia na Politechnice Gdańskiej rozpoczęli zarówno studenci z Polski, jak i zagranicy. Aby powitać osoby, które przybyły do nas z różnych stron świata, w pierwszych dniach października na trójmiejskich uczelniach zorganizowano „Welcome Week”. W ramach niego studenci z kampusów Politechniki Gdańskiej, Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego mieli okazję wybrać się na wycieczkę po Gdańsku. Jej celem było pokazanie studentom Uczelni Fahrenheita, gdzie warto spędzić czas podczas swoich pierwszych dni w Gdańsku.

Studenci zobaczyli Główne Miasto, Europejskie Centrum Solidarności, Muzeum II Wojny Światowej, Westerplatte, gdański stadion czy Górę Gradową. Wielu z nich przyjechało do Trójmiasta zaledwie kilka dni wcześniej, więc dzięki wydarzeniu mieli okazję od razu zaaklimatyzować się w swoim nowym miejscu zamieszkania.

Wycieczka była kolejnym wydarzeniem, które Uczelnie Fahrenheita zorganizowały we współpracy z Miastem Gdańsk. W poprzednich latach zagraniczni studenci mieli okazję wziąć udział w podobnych wycieczkach.