Czy ziemia przetrwa inwazję ludzi? – wieczór autorski prof. Waldemara Wardenckiego | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-11-25

Ewolucja małpy
Biblioteka Politechniki Gdańskiej, Stowarzyszenie Absolwentów Politechniki Gdańskiej i Klub Kwadratowa zapraszają, w ramach cyklu „Wieczory Autorskie", na promocję książki popularnonaukowej pt. „Czy Ziemia przetrwa inwazję człowieka”, której współautorem jest prof. Waldemar Wardencki.

Spotkanie odbędzie się 7 grudnia o godz. 18.00 w sali pubowej Klubu Kwadratowa. Weźmie w nim udział trójka autorów książki - prof. Waldemar Wardencki na żywo, natomiast online prof. Anna Świerszcz i prof. Zygrfryd Witkiewicz. przedmiotem dyskusji będą tematy poruszane w książce; zagrożenia egzystencjalne, związane w dużej mierze z niszczącą działalnością człowieka, powodującą niepokojące zmiany klimatu i utratę bioróżnorodności na naszej planecie.

Moderatorami spotkania będą: mgr Danuta Siemińska, autorka cyklu tekstów „Twarze Politechniki” i prof. IMP PAN Andrzej Gardzilewicz, znawca zagadnień energetycznych. podczas spotkania będzie można zakupić książkę.

Prof. Waldemar Wardencki, absolwent Wydziału Chemicznego PG, prodziekan tego wydziału w latach 2002-2005, od 2017 roku profesor emeritus PG, ekspert z zakresu chemii analitycznej i ochrony środowiska. Prowadził wykłady na kilku uniwersytetach europejskich i w Chinach. Członek Komitetu Chemii Analitycznej PAN; od maja 2021 roku przedstawiciel Komitetu Naukowego Koalicji Klimatycznej. Obecnie pracuje w Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu.