Dzielimy się dobrem. Wspólne Mikołajki Politechniki Gdańskiej przed Gmachem Głównym | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-11-29

Dzielimy się dobrem. Wspólne Mikołajki Politechniki Gdańskiej przed Gmachem Głównym

święty mikołaj ciągnący worek
Prof. Krzysztof Wilde, rektor PG zaprasza całą społeczność akademicką 6 grudnia (wtorek) na wspólne świętowanie Mikołajek w mini miasteczku namiotowym na placu przed Gmachem Głównym. Spotkajmy się przy zimowej herbacie, pierniczkach przy politechnicznej choince i podzielmy się dobrem. W tym dniu, w godz. 12.00–13.00 będą obowiązywały godziny rektorskie.

Na placu przed Gmachem Głównym od godziny 11.45 czekać będą na wszystkich gorąca zimowa herbata, bezalkoholowe grzane wino i pierniczkowa zabawa. O godz. 12.15 zabłysną lampki na choince, które zapali Rektor PG. Mikołajkowy DJ wybierze najpiękniejsze i najweselsze świąteczne piosenki z całego świata i zaprosi do koncertu życzeń. Każdy będzie mógł zadedykować wybrany utwór ulubionym koleżankom i kolegom.

W planach jest także pobicie rekordu PG w tworzeniu jak najdłuższego papierowego łańcucha, który zawiśnie na naszej choince. Koniecznie dołączcie chociaż na kilka minut  każde papierowe ogniwo się liczy! Będzie też można bezpłatnie wysłać kartkę z życzeniami albo zrobić sobie mikołajkowe zdjęcie w fotobudce.

Spodziewane są też oczywiście odwiedziny Mikołaja i Śnieżynki. Kto wie, co przyniosą ze sobą!

W tej przedświątecznej atmosferze podzielimy się także dobrem z potrzebującymi. Zapraszamy do wzięcia udziału w zbiórkach rzeczowych i pieniężnych. Przed Gmachem Głównym staną dwa namioty, gdzie w godz. 8.0014.00 będzie można zostawić dary rzeczowe:

1) dla potrzebujących z Ukrainy 
2) dla bezdomnych zwierząt.

Razem z UNICEF pomóżmy dzieciom w Ukrainie

Pod egidą UNICEFU prowadzona będzie zbiórka finansowa do puszek. Zebrane środki zostaną przekazane na pomoc dzieciom w Ukrainie. Pieniądze można wpłacać także na konto fundacji.

Przekaż darowiznę 

Potrzeby uchodźców są ogromne

Razem z Fundacją Gdańsk Pomaga zachęcamy do przynoszenia środków higienicznych oraz produktów spożywczych z długim terminem ważności, które zostaną przekazane potrzebujących uchodźcom z Ukrainy w Gdańsku.

Sprawdź listę potrzeb 

Bezdomne zwierzęta potrzebują pomocy

Ze względu na trudną sytuację finansową coraz więcej osób oddaje swoje zwierzęta do schronisk. Karma, koce, smycze, zabawki – na to najbardziej czekają podopieczni gdańskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt „Promyk” (oddział Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego). Pomóżmy zwierzakom przetrwać najtrudniejsze zimowe miesiące.

Sprawdź listę potrzeb

Zostań dawcą szpiku

W Gmachu Głównym zostanie przeprowadzona akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych w ramach programu projektu studenckiego Helper’s Generation. Rejestrując się w bazie, możesz naprawdę uratować komuś życie. Fundacja DKMS zaprasza od godz. 10.00 do 16.00 w holu na parterze.

Szlachetna Paczka

Nadal trwa akcja „Szlachetna Paczka”, a w dniach 5 i 6 grudnia do budynku Hydromechaniki można przynosić wcześniej wybrane z listy potrzeb rzeczy dla rodziny, którą wspieramy. Równolegle prowadzona jest zbiórka finansowa, a do osiągnięcia  całkowitej kwoty potrzeba już naprawdę niewiele!

Niech ten mikołajkowy dzień będzie dla nas wszystkich okazją do chwili oderwania się od pracy i nauki, wspólnego spotkania i połączenia sił by przekazać wsparcie tym, którzy go potrzebują.

Do zobaczenia 6 grudnia!

Dołącz do naszego wydarzenia na FB 

1799 wyświetleń