Quantum and Molecules II – Szkoła Zimowa na PG | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-11-15

Quantum and Molecules II – Szkoła Zimowa na PG

Molekuły
Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej zaprasza studentów i doktorantów z zagranicy do udziału w intensywnym kursie zimowym QUEUE II, który rozpocznie się 6 lutego. Zgłoszenia są przyjmowane do soboty, 10 grudnia. Liczba miejsc jest ograniczona.  

W ramach projektu "ScienceApp" Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej PG przygotował dla studentów I i II stopnia oraz doktorantów z zagranicy cykl ośmiu tematycznych szkół letnich i zimowych. W ramach najbliższego naboru, który potrwa do 10 grudnia zainteresowani mogą zarejestrować się do udziału w szkole zimowej  organizowanej pod hasłem Quantum and Molecules II (QUEUE II). Program wydarzenia może zainteresować szczególnie tych młodych naukowców i studentów, którzy chcą poznać podstawy i postępy w ideach i metodologiach kwantowych, a także ich praktyczne zastosowania w chemii, elektrochemii i materiałoznawstwie. W programie nie zabraknie też dodatkowych aktywności związanych z kulturą i historią Gdańska. 

Najważniejsze informacje

- szkoła zimowa odbędzie się w dniach 06-10 lutego, 2023
- zajęcia będą odbywać się stacjonarnie na terenie kampusu PG oraz online na platformie eNauczanie
- liczba miejsc jest ograniczona
- udział w kursie zimowym jest bezpłatny 
- po stronie uczestników jest pokrycie kosztów podróży i zakwaterowania

Stypendia

Piętnastu uczestników szkoły zimowej(studentów lub doktorantów zagranicznych), którzy wezmą udział w zajęciach organizowanych na terenie kampusu PG, otrzyma stypendia na pokrycie kosztów podróży i zakwaterowania w wysokości 2000 złotych. O tym, którzy uczestnicy otrzymają stypendia zadecyduje komisja, która weźmie pod uwagę m.in. studiowany kierunek, stopień studiów oraz list motywacyjny. 

Zarejestruj się 

126 wyświetleń