VI Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-11-24

VI Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa

Grafika przedstawiająca zaćmienie słońca
Tajemnice Słońca i Księżyca będą mieli okazję zgłębić uczestnicy VI Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej. Wydarzenie, które jest częścią projektu "Zdolni z Pomorza", odbędzie się 26 listopada w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej.

W trakcie 6 godzin uczestnicy konferencji wysłuchają aż 31 referatów podczas. W programie wydarzenia znalazło się 5 paneli dziedzinowych (każdy rozbity na dwie sesje), poruszających zagadnienia z biologii, chemii, fizyki, informatyki i matematyki oraz nauk humanistycznych.

VI Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa będzie okazją do spotkania młodych pasjonatów nauki, wysłuchania wykładów ekspertów i nauczycieli akademickich, jak również poznania dokonań kół naukowych oraz instytucji prowadzących działalność naukowo-edukacyjną związaną z tematem wydarzenia.

Wykład inauguracyjny wygłosi mgr Przemysław Rudź z Polskiej Agencji Kosmicznej, który opowie o misjach Apollo i Artemis oraz o ponownym zwróceniu uwagi człowieka na naturalnego satelitę Ziemi, jakim jest księżyc.

Srebrny glob pojawi się również w wystąpieniach w dalszej części dnia. Wysłuchać będziemy mogli wykładów m.in. o wodzie na Księżycu czy jego chemicznym obliczu. Wśród tematów prezentacji pojawią się także te dotyczące Słońca. Naukowcy opowiedzą m.in. o jego narodzinach, burzach słonecznych, reakcjach zachodzących w gwieździe czy wpływie słońca na… historię mody. Szczegóły znaleźć można w programie wydarzenia.

VI Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa - Program

Organizatorami konferencji są Pomorska Biblioteka Pedagogiczna w Gdańsku, Politechnika Gdańska oraz Samorząd Województwa Pomorskiego. Opiekunem naukowym przedsięwzięcia jest dr Anna Niewulis z Centrum Matematyki PG. 

Patronat nad wydarzeniem objęli: Rzecznik Praw Dziecka, Pomorski Kurator Oświaty, Polska Agencja Kosmiczna oraz Centrum Popularyzacji Kosmosu Planetarium – Toruń. Patronami medialnymi wydarzenia są: trojmiasto.pl i Zawsze Pomorze. Partnerami wydarzenia są: Centrum Nauki Experyment, Hevelianum oraz firma Biproraf.

242 wyświetleń