Zostań EKOinnowatorem | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-11-10

Zostań EKOinnowatorem

Na białym tle rysunkowa głowa, kształtem przypominająca żarówkę. W środku głowy koła zębate, natomiast wokół niej rozmaite wynalazki, takie jak np. rakieta czy kalkulator
mat. promocyjne organizatora
Rozpoczęła się 4. edycja ogólnopolskiego konkursu EKOinnowatorzy, skierowanego do środowiska akademickiego. Jego celem jest promocja działań o charakterze proekologicznym, podejmowanych przez studentów, doktorantów i koła naukowe. Zgłoszenia trwają do 30 listopada.

Konkurs EKOinnowatorzy organizowany jest prze Instytut Zrównoważonej Energetyki, a po raz pierwszy odbył się w 2017 roku. Ma on na celu nagrodzić osoby ze środowiska akademickiego, które wyróżniają się w działalności naukowej i organizacyjnej o charakterze proekologicznym. Na laureatów czeka pamiątkowa statuetka, a także nagrody w postaci bonów podarunkowych. Przyznawane są one w trzech kategoriach głównych, a także w pięciu specjalnych. Dodatkowo każdy uczestnik otrzyma certyfikat potwierdzający udział w konkursie. W tym roku po raz pierwszy, poza przedstawicielami studenckiego ruchu naukowego, do udziału w konkursie zaproszeni zostali doktoranci.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są w następujących kategoriach głównych:

• EKOinnowacyjne Koło Naukowe,
  • Student EKOinnowator,
  • Doktorant EKOinnowator.

Dodatkowo, wyróżnienia zostaną przyznane w kategoriach specjalnych – odrębnie dla studentów, jak i doktorantów. Zostaną oni nagrodzeni za:

• innowacje ekologiczne,
  • innowacje produktowe,
  • innowacje społeczne
  • osiągnięcia naukowe,
  • osiągnięcia organizacyjne.

Konkurs składa się z czterech etapów. Pierwszy z nich polega na zgłoszeniu swojego udziału. Można to zrobić do 30 listopada 2022 roku, poprzez formularz dostępny na stronie internetowej organizatora.

Konkurs EKOinnowatorzy - formularz zgłoszeniowy

W kolejnym etapie zakwalifikowani uczestnicy wezmą udział w cyklu warsztatów szkoleniowych. Najciekawsze kandydatury znajdą się w wielkim finale. Podczas tego etapu jury oceniać będzie kilkuminutowe prezentacje finalistów.

Gala Finałowa odbędzie się 8 grudnia 2022 roku. Konkurs zwieńczy wydanie specjalnego albumu. Znajdą się w nim opisy projektów, biorących udział w konkursie. Zaprezentowane zostaną również sylwetki ich autorów, a więc kół naukowych, studentów i doktorantów z całego kraju.

Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie konkursu EKOinnowatorzy.