17 projektów czeka na Twój głos jeszcze tylko dziś do północy | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-12-05

17 projektów czeka na Twój głos jeszcze tylko dziś do północy

Na pomarańczowym tle grafika informująca o głosowaniu w Budżecie Obywatelskim PG
Zaledwie kilkanaście godzin pozostało na oddanie swojego głosu w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Politechniki Gdańskiej. Głosowanie zakończy się bowiem dziś o godzinie 23:59. O środki w ramach BOPG walczy łącznie 17 projektów – 9 studenckich i 8 pracowniczych. Nie czekaj – zagłosuj!

Już po raz siódmy część funduszy Politechniki Gdańskiej zostaje oddana społeczności akademickiej w ramach Budżetu Obywatelskiego PG. O tym, w jaki sposób zostaną spożytkowane, decydują pracownicy i studenci uczelni, m.in. poprzez głosowanie na wcześniej zgłoszone pomysły. Do rozdysponowania jest aż 500 tysięcy złotych, z czego 350 000 zł przeznaczonych zostanie na realizacje projektów pracowniczych, natomiast pozostałe 150 tysięcy złotych – na projekty studenckie. Aby zagłosować, wystarczy wejść na stronę Budżetu Obywatelskiego PG.

BUDŻET OBYWATELSKI PG – GŁOSUJ

Do oddania głosu niezbędne będzie wpisanie kodu/hasła użytkownika MojaPG. Każdy pracownik, student i doktorant dysponuje jednym głosem, który oddaje na jeden projekt. Z listą projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego PG, które zostały dopuszczone do głosowania, można się zapoznać poniżej.

Projekty pracownicze

• Elektrownia słoneczna o mocy 25 kWp na dachu budynku dydaktyczno-naukowego przy ul. Sobieskiego 7
  • Wiata i zewnętrzne pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów
  • Zakup i montaż bezpiecznej stacji parkowania rowerów elektrycznych z możliwością ładowania
  • Zakup 10 desek SUP do Ośrodka Wypoczynkowego „Czarlina”
  • Obraz wart tysiąca słów: nowy system multimedialny w audytoriach w Gmachu Głównym
  • System kontroli dostępu do sal wykładowych i dydaktycznych
  • Strefy ciszy na Politechnice. ETAP 1 - Kabiny akustyczne
  • Zrównoważona sala nauczania hybrydowego

Projekty studenckie

• Dyspenser wody na OiO
  • Linie poziome wyznaczające miejsca postojowe na parkingach studenckich
  • Ławki oraz stoły w okolicach Gmachu Głównego
  • Zakup i montaż bezpiecznej stacji parkowania hulajnóg elektrycznych z możliwością ładowania baterii
  • Przestrzeń coworkingowa w głównym holu budynku Hydro
  • Modernizacja siłowni na terenie Centrum Sportu Akademickiego
  • Zagospodarowanie przestrzeni wokół „Armaty”
  • Zakup nowych jachtów do prowadzenia kursów i szkoleń żeglarskich dla studentów
  • Strefa relaksu dla studentów

W ramach Budżetu Obywatelskiego PG zostaną zrealizowane te projekty, które zyskają najwięcej głosów i które zmieszczą się w puli środków przeznaczonych na budżet obywatelski w danym roku. 12 grudnia poznamy projekty, które znalazły się na liście rankingowej. Natomiast ostateczna lista projektów do realizacji będzie opublikowana 5 stycznia 2023 roku.