Uroczyste posiedzenie Senatu Politechniki Gdańskiej | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-12-01

Uroczyste posiedzenie Senatu Politechniki Gdańskiej

Złote berło Rektora PG na tle flagi Politechniki Gdańskiej
W środę, 7 grudnia o godzinie 11:15, odbędzie się uroczyste posiedzenie Senatu Politechniki Gdańskiej. Podczas wydarzenia wręczone zostaną medale, odznaczenia i nagrody pracownikom uczelni oraz osobom związanym z naszą społecznością akademicką.

Uroczyste posiedzenie Senatu odbędzie się w Auli PG w Gmachu Głównym. Gościem specjalnym będzie wojewoda pomorski, który w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wręczy Srebrne Krzyże Zasługi oraz Medale za Długoletnią Służbę i Medale Komisji Edukacji Narodowej.

Podczas uroczystości wręczone zostaną także Złote Medale za Zasługi dla Politechniki Gdańskiej, tytuły Honorowych Profesor Emeritus oraz Medale Pamiątkowe Politechniki Gdańskiej. Odznaczenia wręczy rektor PG – prof. Krzysztof Wilde.

Pracownicy PG otrzymają także Nagrody Rektora I Stopnia: organizacyjne, naukowe, za działalność badawczo-rozwojową, za osiągnięcia dydaktyczne, za całokształt dorobku oraz nagrody specjalne. Po raz pierwszy wręczone zostaną również Wyróżnienia Rektora dla pracowników niebędących nauczycielami akademickimi. Otrzymają je pracownicy administracyjni oraz obsługi technicznej wchodzący w skład zespołów lub komisji, które w mijającym roku zrealizowały ważne dla uczelni zadania, niewynikające z podstawowego zakresu obowiązków tych pracowników.

Uroczystość uświetni Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej.