Weź udział w szkole zimowej! | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-01-03

Weź udział w szkole zimowej!

Dwie ręce na klawiaturze komputera
Politechnika Warszawska we współpracy z Technische Universität Berlin i Universitat Politècnica de València zaprasza studentów do zapisów na bezpłatną szkołę zimową Data Literacy ENHANCE (luty/marzec 2023). Termin rejestracji upływa 20 stycznia.

Data Literacy ENHANCE Winter School to wydarzenie organizowane przez Politechnikę Warszawską we współpracy z Technische Universität Berlin (TUB) i Universitat Politècnica de València (UPV) w ramach Blended Intensive Programme (Erasmus+).

Winter School in Data Literacy jest częścią projektu ENHANCE Certificate in Data Literacy. Jego celem jest wyposażenie uczestników w umiejętności niezbędne do przekształcania danych w wiedzę. Studenci, którzy wezmą udział w szkole zimowej będą pracować nad projektem z zakresu Data Literacy pod okiem nauczycieli akademickich z TUB, UPV i PW. W programie szkoły zimowej znalazły się m.in. prezentacja Zakładu Inteligentnych Systemów Półprzewodnikowych oraz zwiedzanie laboratorium SEMINSY.

Uczestnicy, którzy pomyślnie ukończą kurs i przedstawią swoje wyniki, otrzymają zaświadczenie o uczestnictwie w szkole zimowej ENHANCE o równowartości 4 punktów ECTS.

Organizacja zajęć

Uczestnicy szkoły zimowej zostaną podzieleni na 3-4 osobowe grupy złożone ze studentów z różnych uczelni ENHANCE. Studenci otrzymają otwarte wyzwanie projektowe z zakresu Data Literacy, które zostanie następnie ocenione przez nauczycieli akademickich z Politechniki Warszawskiej, Technical University of Berlin i Valencia Polytechnic University.

Kto może wziąć udział?

Studenci, którzy:
- mają ukończony co najmniej pierwszy rok studiów licencjackich
- znają, takie pojęcia z zakresu matematyki podstawowej, jak: funkcje, macierze, podstawową teorię grafów
- znają pojęcia z zakresu statystyki i prawdopodobieństwa
- potrafią programować (nie jest to warunek konieczny, ale mile widziany)
- mają dobrze rozwinięte kompetencje społeczne

Kiedy?

6-10 lutego 2023 w siedzibie Politechniki Warszawskiej
13 lutego – 12 marca 2023 online przez MS Teams

Rejestracja

W celu rejestracji należy wypełnić FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY. Termin rejestracji upływa 20 stycznia. Więcej informacji można znaleźć na stronie Data Literacy ENHANCE Winter School lub u Anny Smulskiej z Politechniki Warszawskiej: anna.smulska@pw.edu.pl

Sojusz ENHANCE powstał w listopadzie 2019 roku jako stowarzyszenie dziesięciu europejskich uniwersytetów technicznych. Jego celem jest stworzenie europejskiej i interdyscyplinarnej przestrzeni interakcji innowacyjnego postępu technologicznego, społeczeństwa i naszego środowiska. Politechnika Gdańska jest członkiem ENHANCE od 2022 roku. Więcej o ENHANCE.