ACH! PG Karnawałowo – wyjątkowy koncert na Politechnice Gdańskiej | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-02-07

ACH! PG Karnawałowo – wyjątkowy koncert na Politechnice Gdańskiej

kolorowa grafika z klawiaturą fortepianu
Prof. Krzysztof Wilde, rektor Politechniki Gdańskiej, zaprasza społeczność akademicką i przyjaciół na specjalny koncert Akademickiego Chóru Politechniki Gdańskiej, przygotowany na pożegnanie karnawału.  

Bilety na koncert zostały już wyprzedane 

Ostatni dzień karnawału czyli inaczej ostatki, zapusty, mięsopust, śledzik, podkoziołek albo Merdi Gras od wieków wyznacza tradycyjny, radosny czas kończący karnawał. Zapraszamy na świętowanie tego dnia wspólnie z Akademickim Chórem Politechniki Gdańskiej, który z muzykami jazzowymi oraz PG Tańczy przygotował tym razem koncert muzyki „niepoważnej”.

Podczas występu usłyszymy chóralne aranżacje przebojów takich jak: „Dancing queen”, „Memory”, „California dreamin'” czy „Maria”. Tym razem to nie Mozart czy Bach, a ABBA, Queen oraz utwory z musicalu West Side Story zagoszczą w murach Politechniki Gdańskiej w karnawałowych, muzycznych i tanecznych kreacjach artystycznych.

Koncert odbędzie 21 lutego 2023, o godz. 18.00, w holu przed Aulą w Gmachu Głównym.

Do uczestnictwa w koncercie upoważnia bezpłatny bilet, który należy pobrać i okazać przy wejściu. Liczba miejsc jest ograniczona.

W koncercie wystąpią: 

Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej

Bartosz Haliniak – saksofon
Maciej Bąk – fortepian i aranżacje
Grzegorz Nadolny – bas
Maciej Domagalski – perkusja

Prof. Mariusz Mróz – dyrygent

547 wyświetleń