Bal Sportowca na Politechnice Gdańskiej | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-02-08

Bal Sportowca na Politechnice Gdańskiej

Grupa nagrodzonych sportowców
Wyróżnieni zawodnicy, którzy odnieśli sukcesy sportowe w minionym sezonie. Fot. Bartosz Bańka
4. lutego po raz ósmy na Politechnice Gdańskiej odbył się Bal Sportowca, podczas którego nagradzani i wyróżniani są najlepsi zawodnicy minionego sezonu i najbardziej zaangażowani działacze. Trzech sportowców otrzymało tytuł Sportowca Roku 2022.

Bal Sportowca otworzył prof. Krzysztof Wilde, rektor PG. Wśród zaproszonych gości byli także prof. Barbara Wikieł, prorektor ds. studenckich, dziekani poszczególnych wydziałów – prof. Małgorzata Gawrycka z Wydziału Zarządzania i Ekonomii, prof. Agata Kot-Wasik z Wydziału Chemicznego , prof. Joanna Żukowska z Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska oraz prof. Mirosław Wołoszyn z Wydziału Elektrotechniki i Automatyki  oraz dyrekcja Centrum Sportu Akademickiego, a także trenerzy, zawodniczki i zawodnicy sekcji uczelnianych.

Pamiątkowe statuetki oraz nagrody rzeczowe dla najbardziej wszechstronnych zawodniczek trafiły do Katarzyny Tessmer, Patrycji Kot. Marty Chełkowskiej, Weroniki Glaubert i Sandry Kopiczko. Były to zawodniczki, które wzięły udział w więcej niż trzech dyscyplinach podczas ubiegłorocznych AMP.

Wyróżniono także zawodników i zawodniczki, którzy wywalczyli brązowe medale na Akademickich Igrzyskach Europejskich. Upominki trafiły do badmintonistów - Magdaleny Witek, Aleksandry Goszczyńskiej i Wojciecha Kamińskiego oraz tenisisty stołowego – Adama Dosz.

Tradycyjnie już podczas balu wręczane zostały odznaki Akademickiego Związku Sportowego za wieloletnie zaangażowanie i sukcesy sportowe. W tym roku srebrne odznaki AZS otrzymali: Aleksandra Jędryczka, Karolina Żurek, Aleksander Michalski, Kacper Wysocki. Z kolei złotą odznakę AZS trafiła w tym roku w ręce Marcina Styborskiego

Poznaliśmy także Sportowców Roku 2022. Wśród pań zwyciężyła wioślarka Katarzyna Duda, a wśród mężczyzn żeglarze - Patryk Kosmalski oraz Tomasz Lewandowski.

Podczas tegorocznego balu wyróżniono najbardziej usportowiony wydział PG w roku akademickim 2021/2022. Został nim Wydział Elektrotechniki i Automatyki, a pamiątkowy puchar odebrał prof. Mirosław Wołoszyn – dziekan wydziału.