Dbaj o siebie! - Tydzień Zdrowia Psychicznego | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-02-27

Dbaj o siebie! - Tydzień Zdrowia Psychicznego

Dbaj o siebie grafika na jasnym tle
Świadomość istnienia problemów natury psychicznej, oraz sposobów na ich przezwyciężenie jest bardzo ważna. Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej już  po raz trzeci organizuje na uczelni Tydzień Zdrowia Psychicznego i zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w warsztatach i webinarach ze specjalistami.

Wszystkie webinary będą dostępne na profilu wydarzenia na FB.

Poniedziałek, 27.02 18:00 – Komunikacja bez tajemnic” ­– webinar
Webinar, który poprowadzi mgr Paulina Piechowiak, psycholog z kilkunastoletnim doświadczeniem w pracy w obszarze psychologii klinicznej osób dorosłych. Pracuje w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Asystent w Zakładzie Psychologii Klinicznej na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym.

Wtorek, 28.02 18:00 – „5 rytmów” – warsztaty
– Nie ma tu kroków do nauczenia się, nie ma właściwego, bądź nie, sposobu poruszania się. Jest tylko ‘mapa’ 5 rytmów, którymi są: Przepływ (Flowing), Staccato, Chaos, Liryka i Cisza (Stillness). Każdy z rytmów zaprasza do innej dynamiki ruchu, otwiera w nas inne ‘jakości’. Tańczone po kolei, przy akompaniamencie różnorodnej muzyki (a czasem też w ciszy), tworzą tzw ‘Fale’. Jest to bardzo prosta, a jednocześnie pełna potencjału praktyka do pogłębiania kontaktu ze sobą, do spotykania, odkrywania i wyrażania siebie poprzez ruch, a także uwalniania napięć z ciała. A to wszystko w naszym własnym tempie, w zgodzie z możliwościami i ograniczeniami naszego ciała. – mówi prowadząca warsztaty Ewelina Jendrzejczak

Liczba miejsc jest ograniczona dlatego zachęcamy do zapisywania się przez formularz, liczy się kolejność zgłoszeń!

Środa, 01.03 17:00 – „Zjawisko hejtu – jak powstaje i jak sobie z nim radzić”– webinar
Prowadząca, dr Anna Burkiewicz – Kierzkowska jest psychoterapeutką oraz kierowniczką Zakładu Psychologii Klinicznej na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym.

Czwartek, 02.03 17:00 – „Zaburzenia odżywiania” – webinar
Poprowadzi go Angelika Chilikowska, psycholożka i psychoterapeutka, która na co dzień prowadzi warsztaty grupowe m.in. na dziennym oddziale psychiatrycznym oraz w poradni zdrowia psychicznego.

Piątek, 03.03 18:00 – „People pleasing vs self care - czyli jak i kiedy zdrowo stawiać granice”  – webinar
Prowadząca to  mgr Paulina Piechowiak, psycholog z kilkunastoletnim doświadczeniem w pracy w obszarze psychologii klinicznej osób dorosłych. Pracuje w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Asystent w Zakładzie Psychologii Klinicznej na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym.

SSPG zapraszam do dopisania się w wydarzeniu na FB, klikając opcję "Wezmę udział". Poza szczegółowym programem, pojawią się tam również informacje, gdzie szukać pomocy oraz jak dbać o swoje zdrowie psychiczne.

Dołącz do wydarzenia