Innowacje w zdrowiu cyfrowym – seminarium dla studentów i naukowców Uczelni Fahrenheita | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-02-20

Słuchawki lekarskie
Rozwój cyfrowych narzędzi w obszarze zdrowia to nowe możliwości dla lekarzy i pacjentów. Aby ułatwić studentom, doktorantom i pracownikom Uczelni Fahrenheita wdrażanie innowacyjnych rozwiązań, powstał kurs, podczas którego dowiedzą się, jak zaprojektować produkt lub usługę i wprowadzić ją na rynek. Szkolenie zostało zorganizowane w ramach projektu InnovAId.

Gdański Uniwersytet Medyczny przygotował kurs, podczas którego eksperci m.in. z Centrum Transferu Technologii GUMed oraz Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER w przystępny sposób podzielą się wiedzą przydatną na różnych etapach projektowania i wdrażania innowacyjnych rozwiązań w obszarze digital health.

Inicjatywa skierowana jest do osób zainteresowanych rozwojem projektów w obszarze zdrowia. Omawiane tematy to m.in. proces diagnozowania potrzeb, projektowanie usługi lub produktu, a także zagadnienia prawne i finansowe związane z wprowadzeniem ich na rynek, takie jak: własność intelektualna, zasady tworzenia biznesplanu, relacje inwestorskie.

Najbliższe spotkanie pt."Intellectual property, licenses and spin offs in digital health" odbędzie się 23 lutego 2023 r. o godz. 17:00 w formule hybrydowej w sali seminaryjnej Zakładu Onkologii Translacyjnej GUMed (Collegium Biomedicum, ul. Dębinki 1) oraz na platformie Teams.

Formularz rejestracyjny dostępny jest w formie cyfrowej.

Kurs powstał w ramach projektu InnovAId realizowanego przez międzynarodowe konsorcjum, w skład którego, obok GUMed, wchodzą uczelnie z Holandii (University Medical Center Utrecht), Belgii (University of Applied Sciences and Arts) i Portugalii (Lisbon School of Nursing).

Szczegółowe informacje na temat projektu