Politechnika Gdańska w mediach | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-02-27

Politechnika Gdańska w mediach

grafika PG w mediach
Według danych z monitoringu mediów w dniach 20-26 lutego w mediach ukazało się w sumie 577 wzmianek na temat Politechniki Gdańskiej, w tym 323 w prasie, telewizji, radiu i na portalach.

TVP3 Gdańsk

Takiego pojazdu badawczego nie ma żadna uczelnia w Polsce. Prof. Marek Pszczoła z Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska o nowym samochodzie wyposażonym w laserowy system pomiarowy (LCMS-2) do automatycznej oceny stanu nawierzchni drogowej.

Wirtualna Polska

Innowacje z Politechniki Gdańskiej na potrzeby Marynarki Wojennej. O podwodnych dronach „Głuptak”.

Trojmiasto.pl

Sieci neuronowe, sterowanie pojazdów falami EEG, blockchain... Nagrodzono najlepsze studenckie projekty badawcze.

Wyborcza.pl

Pomorskie Sztormy. Nominacje dla PG w dwóch kategoriach: „Sztorm Naukowy” dla prof. Tomasza Klimczuka, lidera wśród polskich naukowców poszukujących nadprzewodników oraz „Sztorm Europejski – Infrastruktura” za projekt „Utworzenie w Gdańsku Centrum Kompetencji STOS (Smart and Transdisciplinary knOwledge Services) w zakresie infrastruktury B+R”.

Radio Eska

Specjalne instalacje staną przy biegnących przez województwo pomorskie międzynarodowych trasach rowerowych EuroVelo. Zaprojektowali je studenci Wydziału Architektury.

Trojmiasto.pl

Politechnika Gdańska i Trójmiasto w nowym serialu HBO