Politechnika Gdańska w mediach | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-03-13

Politechnika Gdańska w mediach

Plansza tytułowa cyklu PG w Mediach
Według danych z monitoringu mediów w dniach 6-12 marca w mediach ukazało się w sumie 614 wzmianek na temat Politechniki Gdańskiej, w tym 374 w prasie, telewizji, radiu i na portalach.

Poniżej kilka najciekawszych publikacji, jakie w minionym tygodniu ukazały się w lokalnych i ogólnopolskich mediach.

Onet.pl

Międzywydziałowy zespół badawczy z Politechniki Gdańskiej szuka sposobów na możliwie energooszczędny sposób recyklingu wyeksploatowanych łopat turbin wiatrowych. Naukowcy liczą, że wypracowane rozwiązania pomogą nie tylko chronić środowisko, ale i zwiększyć dostępność materiałów budowlanych.

Więcej

Dziennik Bałtycki

W jaki sposób kryzysy społeczno-polityczne w latach 1968, 1970 i 1976 wpływały na postawy środowiska akademickiego Politechniki Gdańskiej? Próbę znalezienia odpowiedzi na to i inne pytania podjął Piotr Abryszeński, autor książki „Politechnika Gdańska 1968–1980. Portret społeczno-polityczny”. Spotkanie promocyjne i dyskusja związana z ukazaniem się wydawnictwa odbyło się w piątek, 10 marca na Politechnice Gdańskiej.

Więcej

Wyborcza.pl Trójmiasto

Politechnika Gdańska od 1 września 2023 roku otwiera własne przedszkole. Placówka MegaMocni PG powstała z myślą o pracownikach, doktorantach i studentach Politechniki Gdańskiej. Docelowo będzie tam mogła bawić się i rozwijać setka przedszkolaków.

Więcej

TVP3 Gdańsk

Biblioteka Politechniki Gdańskich ma w swoich zbiorach wyjątkowe dzieła. Wśród nich znajduje się 8 z 11 tomów ręcznie pisanych dzienników Nataniela Gerlacha, XVIII-wiecznego podróżnika i gdańszczanina, dokumentujących jego naukową podróż po Kaszubach.

Materiał ukazał się w programie „Dzień Dobry, tu Gdańsk”. Fragment dotyczący PG rozpoczyna się w 29 minucie i trwa do ok. 31 min. i 30 sekundy.

Więcej

120 wyświetleń